ЛИГА ЕВРОПЕ: ТСЦ повео, а онда је Грифо хет-триком донео победу Фрајбургу

26.10.2023. 20:40
FK TSC
ФК ТСЦ / Извор: МН Press

Узбудљив меч у Бачкој Тополи.

Фудбалери ТСЦ-а поражени од Фрајбурга у Бачкој Тополи 1:3 (1:0). Екипа из Бачке Тополе одиграла је сјајно прво полувреме, имала предност голом Немање Петровића, али је у другом полувремену на сцену ступио Вићенцо Грифо и са три гола донео победу немачком тиму.

ПИКСИ ВИДИШ ЛИ ОВО? Србин шампион и најбољи стрелац у Финској!Dragan Stojković Piksi

ПИКСИ ВИДИШ ЛИ ОВО? Србин шампион и најбољи стрелац у Финској!

Полиција у Лајпцигу покренула истрагу против навијача Црвене звездеDelije

Полиција у Лајпцигу покренула истрагу против навијача Црвене звезде

СТИГЛА КАЗНА: Тонали ван терена ДЕСЕТ МЕСЕЦИ!Sandro Tonali

СТИГЛА КАЗНА: Тонали ван терена ДЕСЕТ МЕСЕЦИ!

Одиграли су изабраници Жарка Лазетића одлични прво полувреме. Чврстом игром и великом борбеношћу фудбалери ТСЦ-а су успешно парирали екипи из Бундеслиге.

За такав приступ награђени су већ у 13. минуту. Извео је сјајну акција ТСЦ-а. Стојић је све започео, уследила је дубинска лопта према Јовановићу, а Немања Петровић је све завршио сјајним ударцем са седам-осам метара!

Неочекивано вођство тима из Бачке Тополе разбудило је играче Фрајбурга. Кренули су офанзивније, претили из прекида. Успели су у 37. минуту да затресу мрежу, али је после гледања ВАР-а утврђено да је Холер био у офсајду.

Била је то само најава много боље игре гостију у наставку утакмице. Већ у 48. минуту досуђен је пенал за Фрајбург због играња руком Јовановића. Сигуран са беле тачке био је Вићенцо Грифо. Италијан Грифо био је кобан за ТСЦ и 10 минута касније. Овога пута је из слободног ударца савладао Вељка Илића.

Жалиће навијачи ТСЦ-а дугоза приликом Ифета Ђаковца само два минута касније кад је пробио по левој страни и шутирао поред гола.

Бруталн казна стигла је већ у 73. минуту. Поново је стрелац био Грифо који је стигао до хет-трика тако што се искористио велику грешку у одбрани ТСЦ-а.