ЛИГА ЕВРОПЕ: Копљаници ПРЕЖИВЕЛИ пакао Лиона, у ФИНАЛУ против Јунајтеда! (ВИДЕО+ФОТО)

11.05.2017. 22:58
FK Lion, Korentin Toliso
ФК Лион, Корентин Толисо / Извор: Реутерс

Одиграни реванш мечеви.

У финалу Лиге Европе играће Манчестер јунајтед и Ајакс! Вишеструки шампион Енглеске је и у реваншу ремизирао са Селтом (1:1), док су Холанђани преживели нападе Лавова (3:1) и упркос поразу прошли даље.

Копљаници су још првом мечу у Амстердаму решили питање проласка, па је изгледало да ће реванш против Лиона представљати само формалност. Ипак, није било тако. После убедљивих 4:1, гости су и у реваншу кренули силовито и то им се исплатило у 27. минуту. Каспер Долберг је примио пас у шеснаестерцу од стране Јунеса и сјајно лобовао голмана, Антони Лопез је само погледом испратио како лопта одлази у његову мрежу.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Копљаници ИЗБОЛИ Лион и већ су у финалу! (ВИДЕО ФОТО)

ПОТПУНА ТРАНСФОРМАЦИЈА! Лео Меси је ПРОМЕНИО имиџ, ево како сада ИЗГЛЕДА (ВИДЕО ФОТО)

Финиш полувремена донео је трилер, који је у потпуности припао Лиону. Најпре је у 45. минуту досуђен пенал за домаћина, који је Александар Лаказет претворио у гол, да би исти играч у судијској надокнади првог дела искористио центаршут Фекира и из близине још једном савладао голмана Онану - 2:1.

Могао је и Дијакаби да потпуно врати неизвесност око другог финалисте, али је његов покушај, после убачаја из слободног ударца, одбранио Андре Онана. Недуго затим обрукао се и Фекир, из непосредне близине послао је лопту преко гола.

У 79. минуту Дони ван де Бек је добио фантастичну лопту и шутирао са ивице шеснаестерца, али је погодио десну стативу, срећа је била на страни домаћина. Казна је уследила већ у следећем нападу: Рашид Гезал је ударцем главом прецизно тукао, "бубамара" је закачила Фиргевера и одсела у мрежи за 3:1. Отежавајућу околност гостима, представљало је искључење несрећног Фигевера, који је зарадио други жути картон и пут у свлачионицу.

Црвени ђаволима је био довољан и реми, после тријумфа у Вигу, али су Мурињови изабраници стрепели до краја за пролаз.

Изгледало је као лак посао за домаћина, обзиром да је већ у 17. минуту Маруан Фелаини затресао мрежу Селте. Претходно је Маркус Рашфорд, стрелац последња четири узастопна гола за Јунајтед у Лиги Европе, послао сјајан центаршут, а репрезентативац Белгије био највиши у скоку и прецизним ударцем главом погодио доњи десни угао Алварезовог гола.

Јунајтед је и у наставку нападао, ређали су се промашаји Миктаријана (49.), Рашфорда (64.) и осталих. Неизвесност је врантио Ронкаља, изједначивши у 86. минуту.

Убрзо затим стрелац гола за Селту због кошкања са Бејлијем зарадио је црвени картон, па су оба тима меч завршила са десеторицом на терену. Српски репрезентативац Немања Радоја од првог минута нашао се у саставу Селте, играо је одлично до 68. минута, а онда уступио место Бонгонди.

ЛИОН – АЈАКС 3:1 (први меч 1:4)

Стрелци: Лаказет у 45. (из пенала) и 45 1. и Гезал у 81. за Лион, а Долберг за Ајакс у 27. минуту. Стадион: Парк Олимпик Лион. Судија: Симон Марсињак (Пољска). Жути картони: Морел, Толисо, Дијакаби, Нкулу, Фекир (Лион), Класен, Фелтман, Фиргевер (Ајакс). Црвени картон: Фиргевер (Ајакс) у 84. минуту.

ЛИОН: Лопез, Рафаел, Морел (75. Рибас), Дијакаби, Нкулу, Гоналон, Корне, Толисо, Валбуена (77. Гезал), Факир, Лаказет.

АЈАКС: Онана, Санчез, Де Лихт, Фиргевер, Фелтман (64. Тете), Класен, Шене (58. Де Бек), Зијех, Траоре, Долберг, Јунес (82. Клајверт).

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – СЕЛТА 1:1 (први меч 1:0)

Стрелци: Фелаини у 17. за Манчестер, а Ронкаља у 86. минуту за Селту. Стадион: Олд Трафорд. Судија: Овидију Хатеган (Румунија). Жути картони: Блинд, Ерера (Манчестер), Аспас, Кабрал (Селта). Црвени картони: Бејли (Манчестер), Ронкаља (Селта) у 88. минуту.

МАНЧЕСТЕР: Ромеро, Дармијан, Валенсија, Бејли, Блинд, Ерера, Фелаини, Погба, Лингард (89. Руни), Миктаријан (77. Карик), Рашфорд (89. Смолинг).

СЕЛТА: Алварез, Мело, Кабрал, Ронкаља, Џони, Радоја (68. Бонгонда), Вас (46. Хозабед), Систо (80. Буве), Гвидети, Аспас.

ЛЕГЕНДА ОПЛЕЛА ПО МУРИЊУ И БИВШЕМ КЛУБУ: Треба да их је СРАМОТА! (ФОТО)

Финале Лиге Европе игра се 27. маја у шведском Стокхолму.