ЛИГА ЕВРОПЕ: Велики бод за ТСЦ, Олимпијакос заустављен у Бачкој Тополи у 90. минуту

05.10.2023. 20:40
FK TSC
ФК ТСЦ / Извор: МН Press

Пантовић изједнлио у 90. минути

Фудбалери ТСЦ-а ремизирали су у Бачкој Тополи са Олимпијакосом - 2:2 (0:1) у оквиру другог кола групе "А" Лиге Европе. Изабраници тренера Жарка Лазетића имали су два гола заостатка, али су храбром и офанзивном игром суепли да дођу доизједначења и првог бода у групној фази другог по снази европског такмичења.

МАЛЕ СУ ШАНСЕ ДА ЗАИГРА: Србин пропушта велики дерби (ФОТО)

ИЗРАЕЛЦИ ОТКРИЛИ: Звезда сваки бод у Лиги шампина плаћа Макабију због Бахара

”ЦИЉ ЈЕ ПЕХАР ЛИГЕ ШАМПИОНА”: Омладинци Партизана пуни оптимизма!

Са превише респетка кренуо је ТСЦ у дуел са екипом из Пиреја. Олимпијакос је имао много више лопту у свом поседу, контролисао игру и чекао праву прилику. Она се указала у 16. минуту, кад је Георгиус Маусрас кад је крунисао сјајну акију Фортуниса и Поденса.

И на старту другог полуврмена гости су преузели иницијативу. До другог гола Олимпијакос је стигао у 57. минуту. После корнера "црвено- белих" Португлац Даниел Поеденсе је имао довољно времена да се намести и затресе мрежу.

Тек тада је ТСЦ почеа да игра храбрије и офанзивније. Награда је брзо стигла, јер је Ифет Ђаковац смањио на 2:1 на асистенцију Саше Јовановића.

ТСЦ – ОЛИМПИЈАКОС 2:2 (0:1)

СТАДИОН: ТСЦ АРЕНА

СУДИЈА:  Беноа Бастијен (ФРАНЦУСКА)

СТРЕЛЦИ: Ђаковац 63, Пантовић 90 – Масурас 16, Поденсе 57.

ТСЦ: Илић - Цветковић, Ћалушић, Антонић (од 79 Вулић), Стојић, Петровић - Радин (од 87. Мирчевски), Ђаковац, Станић (од 79. Пантовић) - Јовановић (од 87, Сос), Ракоњац (од 90. Влакулин).

ОлИМПИЈАКОС: Паскалакис - Родинеи, Рецос, Нтои, Кини - Хезе, Камара - Масурас, Фортунис, Поденсе - Ел Каби.

Нада да екипа из Бачке Тополе може до преокрета указала се у 71. минуту кад је Олимпијакос остао са играчем мање због искључења Андреаса Доија.

Дао је овај гол крила изабраницима тренера Лазетића који нису одустајали, а ТСЦ Арена је буквално експлодирала кад је Милош Панровић изједначио у 90. минуту и донео први бод екипи из Бачке Тополе на међународној сцени.

У трећем колу групе "А" 26. октобра ТСЦ дочекује немачки Фрајбург, док Олимпиакос у Атини игра са Вест Хемом.