ЛИГА ЕВРОПЕ: Звездин џелат и Костићев Франкфурт У ФИНАЛУ!

05.05.2022. 23:40
Filip Kostić
Филип Костић / Извор: Профимедиа

Очекује нас прави спектакл.

Овог четвртка добили смо и финалисте другог по рангу УЕФА такмичења. Копља ће у финалу Лиге Европе укрстити Ренџерс и Ајнтрахт Франкфурт.

ВЛАХОВИЋ И АЛЕГРИ СЕ ТАКМИЧИЛИ: Србин се нервирао и псовао, тренер после открио - "Ја сам победио!" (ВИДЕО)

ЈАЧИ ОД ЖИВОТА: Оно што је Михајловић урадио након изласка из болнице ЗАДИВИЛО ЦЕЛУ ИТАЛИЈУ!

ЕРУПЦИЈА У САЛЕРНУ: После дуго времена ван зоне испадања, Давиде Никола је ЧУДОТВОРАЦ (ВИДЕО)

Тим из Франкфурта је и на свом терену био јачи од екипе Вест Хема. Орлови су славили резултатом 1:0 што у укупном скору износи 3:1 за немачки састав.

Док је Ренџерс био бољи од Лајпцига резултатом 3:1, што укупном скору износи 3:2 за тим који је у осмини финала савладао београдску Црвену звезду.

Екипа Ајнтрахта је до гола стигла у 26. минуту голом Рафаела Сантоса Бореа после рутинске реакције на асистенцију Кнауфа.

Са тим резултатом се и отишло на паузу док је у другом полувремену игра је била нешто бржа и конкретнија него у првих 45 минута, али су прилике биле махом такве да нису правиле велики проблем чуварима мреже.

Камада је правио велики проблем играчима Вест Хема, а на двадесетак минута пре краја солидно је шутирао Костић, међутим лопта је отишла поред гола.

Додати проблем гостима је у финишу меча било искључење Дејвида Мојза, а лепу прилику да потврде победу домаћи су пропустили десетак минута пре краја када ја на асистенцију Костића Пациенција шутирао поред гола.

Фудбалери Ренџерса, који су елиминисали Црвену звезду, а сада су преко Лајпцига успели да се домогну великог финала Лиге Европе и бориће се за трофеј са Ајнтрахтом.

Шкотски представник је са 3:1 надиграо Лајпциг и укупним резултатом 3:2 изборио меч за титулу у Севиљи.

Све је почело у 18. минуту када је Џејмс Тавернијер затресао мрежу немачког тима, да би на 2:0 повисио Глен Камара већ у 24. минуту сусрета.

Нкунку је закомпликовао ствари у 70. минуту утакмице када је смањио на 2:1 и унео велику драму и неизвесност пошто би тај резултат значио продужетке, али је ипак Ренџерс имао последњу реч.

Џон Лундстрам је у 81. минуту запечатио судбину Немаца и одвео своју екипу у велико финале.

Финале Лиге Европе између Ајнтрахта и Ренџерса одиграће се 18. маја у Севиљи.

Најновије вести из света фудбала можете наћи ОВДЕ.