ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Блекијев гол за Србију! Сергејев Лацио ЕЛИМИНИСАН - Ница и Вест Хем лагано до четвртфинала!

16.03.2023. 22:23
FK AZ Alkmar
ФК АЗ Алкмар / Извор: Профимедиа

Србин затресао мрежу за бољи коефицијент...

Вечерас су одигране преостале утакмице осмине финала Лиге конференција. Добар посао за српски фудбал одрадила је екипа Фиорентине.

СКАНДАЛ КАКАВ СЕ НЕ ПАМТИ: Дмитровићу хулигани РАЗБИЛИ ГЛАВУ (ВИДЕО)

ЛИГА ЕВРОПЕ: Влаховић одвео Јуве у четвртфинале! Рашфорд "бомбом" пресудио Бетису, моћни Фејенорд бројао до 7!

ПРОЈЕКАТ У КОМ СЕ НАЛАЗИ И СРБИЈА: Пиксијеви Орлови у такмичењу са најјачим селекцијама Јужне Америке

Сиваспор је повео евроголом Јесилиурта, шутирао је са око 25 метара и постигао вероватно гол каријере.

Ипак, гости су стигли до изједначења преко одличног Кабрала ове сезоне. Гонзалес је одрадио лавовски део посла, практично је асистирао на крају, Кабралу је остао нешто лакши део посла, али га је одрадио рутински.

Да је слаба форма прошлост, доказао је Никола Миленковић. Корнер у 62. минуту, Миленковић је био највиши у скоку, погађа за 1:2. Мандрагори се пише асистенција.

Трећи гол Фиорентине је био комичан. Ради се о аутоголу,Гутас је желео да врати главом лопту голману свог тима, на крају је погодио у сам угао.

Коначних 1:4 поставља Кастровили у самом финишу утакмице. Миленковић је играо цео меч, Јовић је преседео на клупи, а Терзић је повређен.

Дакле, после оне победе у првом мечу од 1:0, Фиорентина је са 5:1 прошла даље.

Лех је такође у четвртфиналу. Они су успели да савладају Ђургарден са 0:3 данас, па укупним резултатом 0:4 пролазе даље.

Даниелсон је кумовао пролазу гостију, добио је црвени картон већ у 44. минуту, па после изједначеног првог полувремена, гости су успели да постигну три гола у наставку и да заврше посао.

Марчвински, Квеквешири и Скорас су постигли голове за госте.

Базел се вратио из мртвих у Братислави. После прве утакмице је било 2:2, а данас је домаћин имао 2:0, игру, све је ишло како треба, али нису прошли даље.

Слован је врло брзо постигао два гола.

Абубакари у 11. минуту и Куцка шест минута касније су постигли голове, чинило се да Слован хита ка четвртфиналу Лиге конференција.

Ипак, питао се и Базел. Гости су успели преко Калафиорија да смање на 2:1, учинили су то на време, у 53. минуту и имали су довољно времена до краја да стигну до изједначења.

И, успели су у томе.

Надокнада времена, Амдуни је шутирао, жабица улази у гол. Иде све ово и на душу голмана Чована који је веома слабо реаговао.

У продужецима није било голова, а онда током пенала Хиц брани први ударац у другој серији када је шутирао Куцка, а онда и у трећој када је шутирао Барсењан. Сасвим довољно за пласман гостију у четвртфинале!

Фудбалери АЗ Алкмара, Вест Хема, Нице и Андерлехта пласирали су се у четвртфинале Лиге конфереција.

Фудбалери Лација су и у другом мечу изгубили од АЗ, и то идентичним резултатом као и у првом мечу (2:1).

Повели су гости у 21. минуту голом Фелипеа Андерсона, али та предност екипе из Рима није дуго трајала, јер је само седам минута касније Карлсон изједначио резултат.

Тотални преокрет је донео Павлидис у 62. минуту. После овог гола није било повратка за екипу Лација, који су тако елиминисани раније од очекиваног, јер су их многи сматрали једним од фаворита за освајање овог такмичења.

Српски фудбалер Сергеј Милинковић Савић је на терену провео 58. минута, када га је заменио Луис Алберто.

Фудбалери Нице су са 3:1 победили Шериф и тако укупним резултатом 4:1 се пласирали у наредну фазу Лиге конференција.

Лаборд је у 30. минуту довео свој тим у вођство, тако се завршило прво полувремен. У другом делу утакмице опет је Ница постигла први гол, сада је он био дело Мофија, одговорио је Шериф преко Тапсобе у 54. минуту, а коначан резултат је поставио Брахими у 79. минуту меча.

Екипа Андерлехта је успела да елиминише Виљареал. Белгијанци су у реваншу славили са 1:0 и тако са 2:1 прошли даље.

Једини гол на стадиону Керамика је постигао Ислам Слимани у 73. минуту.

Вест Хем је и на Олимпијском стадиону у Лондону био убедљив против АЕК Ларнаке, овога пута је било 4:1.

Мрежу гостију са Кипра је отворио Скамака у 21. минуту, други гол је био дело Боувена, који је за само два минута,два пута матирао голмана гостију.

А коначан резултат је постабио Мубама у 65. минуту утакмице.