ПАРТИЗАН ОД ОЧАЈА ДО СЈАЈА: Реми црно-белих и ШЕСТ голова у Чешкој

08.09.2022. 18:24 17:13
FK Partizan
ФК Партизан

Невероватан меч.

Фудбалери Партизана ремизирали су против Словацка (3:3) у Чешкој у првом колу Лиге конференција.

(САСТАВИ) ЧЕСИ, ОВО НИСТЕ ОЧЕКИВАЛИ: Петрић се определио за 11 имена! Осећа се његов печат

ПРЕД НОВИМ ИЗАЗОВОМ: Некадашњи БИСЕР Партизана потписао за ТСЦ!

МИ НИСМО СПАРТА ПРАГ: Тренер Словацког послао ЈАКУ ПОРУКУ Партизану!

Ако у мечу против Колубаре није могло боље, за старт дуела са Словацком није могло горе да почне по Партизан. Играо се пети минут када је Калабишка довео домаћина у вођство. Ужасна реакција одбране црно-белих, нико није ушао у блок левом беку домаћих, који је погодио доњи десни угао гола Поповића ударцем са неких 20 метара.

У 15. минуту је било већ 2:0. Козак је био највиши после корнера, главом је шутирао, лопта је стала на стативи, али је на његову жалост на одбијену лопту притрчао Калабишка и постигао свој други погодак на мечу.

Агонији гостију ту није био крај, пошто је Кристијан Белић зарадио директан црвени картон само два минута касније. Ужасан старт Партизановог везњака и главни арбитар Харви је био неумољив.

До краја првог дела игре, могли су домаћи до још којег гола, али су црно-бели успели да се одбране и на одмор оду са заостатком од два гола, у том тренутку не толико битан податак, али се то не би могло рећи за наставак меча.

Лига конференција, прво коло

Словацко - Партизан 3:3 (2:0)

Стрелци: Калабишка 5,20, Кадлец 83. минут за Словацко, Дијабате у 47, 52, Рикардо у 61. минуту за Партизан

Судије: Харви, Кларк, Мекдонел (Ирска)

Стадион: Градски стадион

Словацко: Нгујен, Реинберк, Хофман, Кадлец, Калабишка, Петржела, Даничек, Хавлик, Холцер, Козак, Михалик

Партизан: Поповић, Марковић, Саничанин, Вујачић, Урошевић, Траоре, Белић, Живковић (од 46. Андраде), Natho (од 73. Филиповић), Дијабате, Рикардо

Невероватан почетак другог дела игре, блицкриг Партизана и три гола у мрежи Словацка за потпуни преокрет екипе Гордана Петрића.

Дијабате у 47. минуту хвата волеј на ивици шеснаестерца, лопта је прошла кроз шуму ногу и преварила Нгујена. Само пет минута касније нова минијатура бившег играча Лестера, продор по левој страни ударац, лопта качи неког од дефанзиваца Чеха и поново се тресе мрежа домаћина за шокантних 2:2.

Није ту био крај шоковима за домаће, центаршут Андрадеа у 61. минуту, одбијена лопта на ивици пенала, а онда бомба Рикарда и 3:2 је повео Партизан.

Бранили су се црно-бели грчевито у наставку меча, али су поклекли у 83. минуту. Кадлец се најбоље снашао после корнера и донео бод својој екипи.

Партизан следећи дуел у Лиги конференција игра за седам дана, а у Београд стиже Ница.

Читав ток меча уживо могли сте пратити ОВДЕ.

Крај меча. Словацко - Партизан 3:3

90. минут
Меч је продужен четири минута.

90. минут
Прете домаћи у овим тренуцима и траже и четврти погодак, али Партизан успева да се одбрани.

86. минут
Штета! Пречку је погодио Рикардо, одлично је пробио Дијабате, вратио повратну лопту до Рикарда, али се испречио оквир гола.

83. минут
3:3! Изједначење домаћина, Михал Кадлец се најбоље снашао у шеснаестерцу Партизана и успео да поравна резултат. Пуно среће за чешку екипу.

80. минут
Миран је Поповић у овим тренуцима, сигурно засутавља сваку убачену лопту са стране играча Словацка.

73. минут
Малер за Партизан. Natho се ухватио за ногу и мораће да напусти терен. Уместо њега на терену је Филиповић.

69. минут
Црно-бели су се повукли у овим тренуцима и траже прилику из контре. Домаћи још увек нису озбиљније запретили у наставку.

61. минут
ГОООООЛ! Какав преокрет Партизана са играчем мање. Рикардоооо, 3:2. Дочекао је један одбитак центарфор црно-белих и волејом преварио Нгујена.
52. минут
ГООООООЛ! Поново Дијабате, лопта је неког закачила и сада је 2:2. Сјајан старт другог полувремена црно-белих.
47. минут
ГООЛ! Дијабатееее, смањују црно-бели. После корнера, захватио је лопту крилни играч Партизана, ударац је ишао директно у Нгујена, али је прошао кроз шуму ногу и преварио голмана домаћих.

Одмах измена у редовима Партизана. На терену је Андраде уместо Живковића.

Почело је друго полувреме.

Завршено је прво полувреме. Словацко - Партизан 2:0.

41. минут
Офанзива домаћина. Партизан се брани и покушава на велики одмор да оде са тренутним заостатком.

35. минут
Не успевају црно-бели ништа на овом дуелу, готово да не прелазе центар терена у првих 45 минута.

29. минут
Великих проблема имају црно-бели са убаченим лоптама. У незавидној позицији је екипа Гордана Петрића.

22. минут
Црвени! Кристијан Белић је направио веома оштар старт и "награђен" је најстрожом казном.

20. минут
Словацко води 2:0! Уиграна акција из корнера. Козак је погодио стативу, али ту је Калабишка, који дуплира предност своје екипе.

16. минут
Успели су црно-бели у протеклих неколико минута да успоставе баланс. Сада је лопта више у ногама гостију.

10. минут
Још једна прилика за домаће. Михалик и Холцер су били у доброј ситуацији, ипак Марковић шаље лопту у корнер.

5. минут
Воде домаћи! Калабишка је фино погодио са неких 20 метара, Поповић је био немоћан. Лоша интервенција одбране Партизана, нико није ушао у блок беку Словацка.