МЕНИГ ПРЕКИНУО УСПАВАНКУ: Партизан стекао предност у Прагу

17.02.2022. 20:03 17:13
Kvinsi Menig
Квинси Мениг

Сјајан резултат.

Фудбалери Партизана савладали су Спарту у Прагу (1:0) у првом мечу 1/16 финала Лиге конференција.

ВЕЛИКИ НАПРЕДАК СРПСКОГ СПОРТА: Рекордан број медаља, најуспешнији резултати у историји И ТО НИЈЕ СВЕ

(САСТАВИ) СТАНОЈЕВИЋ ИЗНЕНАДИО НА ШТОПЕРУ: Против Чеха изводи тим који је ИЗУЗЕТНО УИГРАН

ЦРНО-БЕЛИ У ПРАГУ: Ево које телевизије преносе дуел Спарта - Партизан

Изабраници Александра Станојевића стекли су капиталну предност на гостовању у Прагу, пред реванш на свом стадиону.

Прву прилику на мечу имао је Партизан, Марковић је шутирао искоса са десне стране, али је Колец одбио лопту у поље. Недуго затим запретио је и Мениг, али је поново чувар мреже био на висини задатка. Од десетог минута креће офанзивнија игра домаћина. Најизгледнију шансу у првом делу је имао Ханко, чији је ударац главом одлично засутавио Поповић.

У 13. минуту је уследила још једна озбиљна прилика пред голом Партизана, Харабец је покушао, али је његов ударац са гол линије избацио Урошевић. Исти играч је запретио и неколико минута касније, овога пута из слободног ударца, али је био непрецизан

До краја полувремена није било много узбуђења, догађања су била на средини терена, без превише покушаја.

Лига конференција, 1/16 финала

Спарта – Партизан 0:1 (0:0)

Стрелац: Мениг 78

Судије: Екберг, Кулум, Клајвер

Стадион: Летна

Спарта: Колец, Сукомел, Витик, Челустка (од 79. Панак), Ханко, Сачек, Павелка, Харабец (од 56. Хараслин) - Пешек (од 66. Крејчи), Хложек, Чванчара (од 66. Доцкал)

Партизан: Поповић, Миљковић (од 58. Лутовац), Вујачић, Милетић, Урошевић, Здјелар, Јојић, Natho (од 46. Јевтовић), Марковић (од 63. Јовић), Мениг (од 83. Терзић), Рикардо (од 63. Миловановић)

У наставку утакмице права успаванка, без много шанси на обе стране. Све до 78. минута и момента инспирације Саше Здјелара. Феноменалним пасом преко целог терена је избацио Квинсија Менига испред гола Колеца, Холанђанин је лобом преварио чувара мрежа и донео Партизану значајну предност пред реванш у Хумској.

Треба истаћи и прилику Јојића непосредно после гола, али није се снашао пред голом домаћих. Спарта је имала у надокнади времена изгледну шансу после корнера, ипак гости су имали среће у овој ситуацији.

Реванш се игра 24. фебруара на стадиону Партизана.

Читав ток меча могли сте пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

Крај меча. Спарта - Партизан 0:1

90. минут
Меч је продужен за четири минута. Велику прилику је имала Спарта после корнера, два играча су закаснила на другој стативи. Срећа за Партизан.

84. минут
Колосална прилика за Партизан. Јојић је био сам пред голом Колеца, али је шутирао праву у голмана домаћих.

83. минут
Из игре излази стрелац гола, а на терену је Терзић.

78. минут
ГОООООООЛ! Мениг је стрелац, феноменалан пас Здјелара преко целог терена.

73. минут
Заиста јако незанимљив наставак овог меча. Чини се да су и једни и други задовољни тренутним резултатом.

66. минут
Двострука промена и у Спарти. На терену су Крејчи и Дочкал, меч су завршили Пешек и Чванчара.

63. минут
Могла је ово бити изгледна прилика за Партизан, али је каснио пас на бок, па се Марковић нашао у офсајд позицији. Двострука промена у редовима гостију, из игре су изашли Марковић и Рикардо, док ће последњи пола сата одиграти Миловановић и Јовић.

58. минут
Промена и код црно-белих, Лутовац је у игри уместо Миљковића.

56. минут
Измена у Спарти. На терену је Хараслин, из игре излази Харабец.

FK Partizan
ФК Партизан

51. минут
Миран почетак наставка, за сада без узбуђења.

46. минут
Из игре је изашао Natho, на терену је Јевтовић.

Почело је друго полувреме.

45. минут
Завршен је први део игре. Спарта - Партизан 0:0.

41. минут
Партизан лагано одбија сваки покушај домаћина. Одлично стоје у одбрани гости.

34. минут
Тренутно без много узбуђења у Прагу. Све се одиграва на средини терена.

28. минут
Лазар Марковић је шутирао са неких 30 метара, међутим био је јако непрецизан.

22. минут
Период мало слабијег темпа, после уводних прилика на обе стране.

15. минут
Уууух ово је било близу. Харабец је запретио из слободног ударца, његов покушај прошао тик поред стативе Поповића.

13. минут
Још једна опасна ситуација пред голом Партизана, Харабец је био у прилици, али је његов ударац са гол линије избацио Урошевић.

10. минут
Прва велика прилика на мечу. У шанси је био Ханко, дочекао је лопту на другој стативи, шутирао главом, али је одлично реаговао Поповић.