ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Вест Хем у ФИНАЛУ! Фиорентина ПОБЕДНИК драме у Базелу

18.05.2023. 22:56
FK Fiorentina
ФК Фиорентина / Извор: Профимедиа

Сјајно фудбалско вече...

Вечерас су одиграни реванш мечеви полуфинала трећег по рангу УЕФА такмичења, Лиге конференција. Након нешто више од 90 минута фудбала сазнали смо и ко је први финалиста. У питању је екипа Вест Хема, која је на гостовању у Холандији савладала АЗ Алкмар резултатом 1:0, што у укупном скору износи 3:1 за енглески тим.

Што се другог полуфинала тиче, Фиорентина је успела да савлада екипу Базела, резултат у регуларном делу меча резултат износио је 1:2 у корист Виоле, што је у укупном резултату износи 3:3. Но, након узбудљивих продужетака, виђен је погодак за 3:1 у корист италијанског тима, што их је одвело у финале такмичења.

ПОТПУНИ ПРЕОКРЕТ: Ево где Садио Мане наставља каријеру

ПРИЧА СА БАХАРОМ ЈЕ ЗАВРШЕНА: Клуб објавио ко је нови тренер!

ЗАБРАЊУЈЕ МУ СЕ ПРИСУСТВО НА МЕЧУ: Енглези казнили Јиргена Клопа

АЗ је имао иницијативу, посед лопте од 70 посто, али никако нису успели да дођу до поготка. Домаћини су упутили 12 шутева, насправм осам ривала, од чега четири у оквир гола.

Издржали су гости контролу АЗ-а и наградили се голом у ћетвртом минуту судијске надокнаде, стрелац је био Пабло Форналс. Погодио је мрежу Мејтуа Рајана ефектним шутем ван акзненог простора.

Вест хем ће имати прилику да се бори за нови европски трофеј у клупским витринама, за сада их има два - Куп победника купова 1965, и Интертото куп 1999. године

Са друге стране, фудбалери Фиорентине играће у финалу Лиге конференција, пошто су у реванш мечу као гости победили Базел 3:1 (1:1) после продужетака.

Италијански тим до финала дошао је укупним резултатом 3:4 и тако 7. јуна у Прагу заказао бпрбу за трофеј са Вест Хемом.

Екипа из Фиренце до предности је дошла у 36. минуту, када је Гонсалес матирао голмана домаће екипе.

Тим резултатом се отишло на одмор, а само 10 минута игре у дургом полувремену било је доовљно да Базел изједаначи, јер је у 55. минуту прецизан био Амадуни.

Мреже су мировале све до 72. минута, када је још једном Гонсалес довео свој тим у предност. Од тог тренутка, уследила је офанзива Фиорентине, која је на све начине желела да реши меч без одласка у продужетке.

Најбољу шансу за такав расплет имао је српски репрезентативац Никола Миленковић у 82. минуту. Шутирао је главом, лопта се одбила од земље, али је на крају голман Базела одбранио.

До краја регуларног дела меча голова није било, када је било готово извесно да ће и продужеци су такође проћи без погодата и да ће све бити решено са пенала, побринуо се Антонин Барак удеветом минуту надокнаде другог продужетка.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Агустина Гандолфо, девојка Лаутара Мартинеза