ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Воша прегорела у Никозији, гол Зукића за наду пред реванш у Новом Саду

27.07.2023. 21:09
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Карневалска атмосфера на Кипру.

Фудбалери Војводине поражени су вечерас на гостовању АПОЕЛУ из Никозије 2:1 (1:0) у првом мечу другог кола квалификација за Лигу конференција.

Утакмица је одиграна у тропским условима, на температури изнад 30 степени, али је упркос томе виђен квалитетан дуел два тима, а знатно искуснији домаћин је за нијансу био бољи и стекао предност пред реванш на "Карађорђу".

ПРЕДСЕДНИК ВОЈВОДИНЕ ПРЕТИ ЗВЕЗДИ: Нападамо титулу, испада да је забрањено да неко то каже

МРКЕЛА ЈАСАН: Звездин циљ је пролеће у Европи

ЛУД ДАН У ХУМСКОЈ: После Салдања, стиже поуздани дефанзивац (ВИДЕО)

Пред скоро 15.000 навијача, који су на ГСП стадиону направили карневалску атмосферу, кипарски тим повео је у 32. минуту голом грузијског репрезентативца Дорђија Квилиталије, после грешке целе одбране Новосађана. АПОЕЛ је после тога доминирао на терену, створио још неколико шанси, али није било гола јер је блистао млади чувар мреже Војводине Лазар Царевић.

Већ у трећем минуту наставка "резервиста" Војводине Стефан Вукић имао је "зицер" за изједначење, али је његов нестваран промашај у 56. минуту анулирао Дејан Зукић, сјајним поготком главом на центаршут Николе Чумића.

Уследили су нови напади домаћина и нове две сјајне одбране Царевића, али само до 65. минута када је и он "пропливао" и дозволио Лашију Двалију да погоди празну мрежу.

Реванш се игра за седам дана у Новом Саду, а ко прође даље иде на победника меча Ворскла Полтава (Украјина) - Дила Гори (Грузија).