СПЕКТАКУЛАРАН ПРЕОКРЕТ У ЛИГИ НАЦИЈА: Хрвати су имали ПРВО место, али их је Кејн послао у НИЖИ ранг! (ФОТО)

18.11.2018. 16:53
Fudbalska reprezentacija Hrvatske
Фудбалска репрезентација Хрватске / Извор: Реутерс

Швајцарска на исти начин "украла" Белгијанцима трон и пласман у плеј-оф.

Сјајну утакмицу одиграли су Енглеска и Хрватска на Вемблију. Победа је и једнима и другима гарантовала прво место, док је реми ишао на воденицу Шпаније.

После спектакуларног преокрета, Горди Албион је победом од 2:1 изборио улазак у плеј-оф, док ће Хрвати од наредне сезоне играти у нижем рангу, пошто су заузели последње место на табели.

НЕМА СТАЈАЊА: Све ПУЦА од РАДОВА на Маракани! Звезда спремила и ИЗНЕНАЂЕЊЕ за Делије! (ФОТО)

ТРАЖИЛИ СУ ГА ЕВРОПСКИ ВЕЛИКАНИ: Партизан одредио ОБЕШТЕЋЕЊЕ за дефанзивца! (ФОТО)

Dele Ali
Деле Али / Извор: Реутерс

БИЋЕ ПУН КАО БРОД: Легендарни штопер ТВРДИ да Србин вреди 60 МИЛИОНА евра (ВИДЕО)

Није почетак наговештавао овакав епилог. Нарочито после водећег гола гостију, који је постигао Крамарић у 57. минуту.

Ипак, на асистенцију Харија Кејна, у 78. минуту Џеси Лингард успео је да изједначи, да би само седам минута касније капитен Енглеске и нападач Тотенхема успео да постигне и други гол.

Овакав епилог донео је Енглеској пласман у бараж, Шпанци су завршили као другопласирани, док је Хрватска испала из 4. групе "А" лиге. Од наредне сезоне играће у "Б" групи.

У дербију вечери, Швајцарска је такође направила спектакуларан преокрет и после вођства Белгијанаца од 2:0, головима Торгана Азара, преокренула меч у своју корист. Јунак тријумфа био је троструки стрелац Харис Сеферовић, нападач Бенфике одвео је своју селекцију у плеј-оф.

Пласман на завршни турнир, осим Сајџија, изборили су још раније Босна и Херцеговина, Белорусија победом у Сан Марину и Финска, упркос поразу од Мађара.