ЛИГА НАЦИЈА: Македонци имају за чим да жале - Грузији пласман у Лигу Б и БРАЖ ЗА ЕУРО!

23.09.2022. 20:18
Makedonija
Македонија / Извор: Профимедиа

Пето коло УЕФА такмичења.

У мечу петог кола Лиге нација, фудбалери Северне Македоније поражени су у Тбилисију од селекције Грузије у мечу петог кола Групе четири Ц Дивизије.

И ТО СЕ ДЕШАВА: Јапан СРУШИО Америку!

ФРАНЦУСКА НА ДАНЦЕ БЕЗ МЕЊАНА: Голман се веж вратио у Милан на лекарске прегледе

ЛАФЕРТИ ИЗБАЧЕН ИЗ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ: Опсовао британске католике

Македонци су пропустили прилику да се евентуалном победом изједначе са селекцијом Грузије на првом месту групе и наставе борбу за пласман у Б Дивизију.

Овако, Грузија је стекла недостижних шест бодова више и коло пре краја осигурала напредак у другу по квалитету Дивизију УЕФА Лиге нација.

Македонци имају за чим да жале, поготово у првом полувремену када су имали више од игре и претили преко Спировског и Бардија. Међутим, домаћини су повели у 35. минуту након акције њиховог најбољег играча Kvarachelije и аутогола Бојана Миовског.

Сличан сценарио виђен је и у другом полувремену. Добре шансе за Македонце пропустили су Миовски и Алиовски, да би у 64. минуту на средини терена погрешио Велковски, а у наставку акције Зивзивадзе несебично асистирао Kvaracheliji за нови погодак у мрежи голмана Димитријевског – 2:0.

Македонци су у прошлом циклусу баш преко Лиге нација и баш преко Грузије изборили историјски пласман на Европско првенство, али сада ће то морати да учине тежим путем.

Грузија има 13 бодова у овој групи, Северна Македонија је остала на седам. Грузини су славили и у Скопљу резултатом 3:0 пре три месеца.

Естонија се пласирала и дивизију Ц, пошто је на свом терену савладала Малту са 2:1 и сада је са свих девет бодова недостижна на табели групе Д2.

Голове за Естонију дали су Сапинен у шестом минуту надокнаде првог полувремена из пенала и Анијер у 86. минуту. Стрелац за Малту био је Теума из пенала у 51. минуту.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте умеће Дилете Леоте са лоптом