ЛИГА НАЦИЈА: Србија после преокрета дошла до бодова

22.09.2023. 17:24
Jelena Čanković
Јелена Чанковић / Извор: МН Press

Важан тријумф.

Женска фудбалска репрезентације Србије је савладала Украјину са 2:1 у мечу првог кола Лиге нација.

ЉУБИМАЦ ДЕЛИЈА ПОНОВО У ЗВЕЗДИ: Спреман за предан рад и нови почетак

ГРОБАРИ ОПКОЛИЛИ ПАНЧЕВО: Навијачима Партизана се вратила вера, фотографије то потврђују (ФОТО)

ОД ДАНАС И ЗВАНИЧНО: Јулијан Нагелсман најмлађи селектор у историји Немачке

Украјина је Србији била домаћин у Пољској, а српске фудбалерке су заслужено дошле до победе у првом мечу у Лиги нација која се игра тек од ове сезоне.

Једину грешку су направиле играчице Србије у 20. минуту, а то је голом казнила Оља Овђачук.

Нису српске фудбалерке одустајале, имала је Јована Дамњановић до краја полувремена још две изгледне прилике, али се на гол за изједначење чекало до 64. минута када је Јелена Чанковић показала је колико има прецизан ударац и донела је Србији изјендачење.

Затим је уследио и потпуни преокрет. Феноменално је Чанковић извела корнер у 78. минуту, а Невену Дамјановић је главом постигла гол за 2:1.