ЛИГА ШАМПИОНА: Шок у Дортмунду, НЕМИЛОСРДНИ Мбапе (ВИДЕО+ФОТО)

12.04.2017. 20:38
FK Monako
ФК Монако / Извор: Реутерс

Утакмица Борусија - Монако у сенци терористичког напада.

Шок у Дортмунду! Монако је победио Борусију (3:2) у спектакуларној првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона и стекао велике изгледе за пролаз међу четири најбоље у Европи!

БАРТРА ОПЕРИСАН: Ово је ЊЕГОВА прва фотографија из болнице (ФОТО)

ПРЕЛОМИО: Звали су га ЧЕКИЋАРИ, Јоканов одговор ШОКИРАО све у Вест Хему (ФОТО)

Гости су имали шансу да поведу већ у 17. минуту. Пападопулос је неопрезно стартовао у свом шеснаестерцу и судија Орсато показао је на белу тачку. Одговорност је преузео Фабињо и шутирао поред стативе!

Што није тада пошло за ногом Кнежевима, исправили су 120 секунди касније: после одличног додавања Томаса Лемара, најбоље се снашао Килијан Мбапе и из близине савладао голмана Буркија. Гол је постигнут из офсајд позиције, али судија из Италије није променио одлуку и показао је на центар - 0:1.

ЗВЕЗДА И ЛЕ ТАЛЕК ЈЕДНОГЛАСНИ: Срцем уз Дортмунд (ФОТО)

У 31. минуту Дортмунд је био близу изједначења. Матијас Гинтер је сјајно упослио Шинђија Кагаву, који је у шеснаестерцу са неколико центиметара шутирао поред стативе.

Сурови Французи нису имали милости, па су кикс Немаца успели да казне. Само неколико тренутака потом, после убачене лопте Свен Бендер је у дуелу са Радамелом Фалкаом тражио фаул, у намери да избије лопту неопрезно је интервенисао и главом постигао аутогол за недостижних 0:2.

Трачак наде Борусији вратио се у 57. минуту. Јапанац Кагава је све урадио како треба, ослободио се чувара и асистирао Дембелеу, који није пропустио да одбитак из близине спроведе у мрежу и смањи на 1:2.

Све снове им је ипак срушио Килијан Мбапе. У 79. минуту искористио је поклон задње линије, погрешно враћену лопту уназад, и страховитим шутем надомак казненог простора постигао сјајан гол - 1:3.

Није прошло дуго, а опет се затресла мрежа гостију. Шинђи Кагава је био најприсебнији, после нове грешке у одбрани Кнежева и најавио могућност да домаћин избегне пораз. Могло је и то да се догоди, у првом минуту судијске надокнаде: настала је гужва у шеснаестерцу гостију, али је Дембеле лоше одреаговао после корнера и ударцем главом пребацио пречку.

Био је то последњи трзај Борусије, Кнежеви су са великом предношћу ушли у реванш на тлу Француске.

БОРУСИЈА - МОНАКО 2:3 (0:2)

СТРЕЛЦИ: Дембеле у 57. и Кагава у 84. за Борусију, а Мбапе у 19. и 79. и Бендер аг у 35. минуту за Монако. СТАДИОН: Сигнал Идуна Парк. ГЛЕДАЛАЦА: 65.849. СУДИЈА: Данијеле Орсато (Италија). ЖУТИ КАРТОНИ: Папастопулос, Гинтер, Лемар (Борусија), Џемерсон, Дирар, Субашић (Монако).

БОРУСИЈА: Бурки, Бендер (46. Сахин), Гинтер, Папастопулос, Шмелцер (46. Пулишић), Вејгл, Пишчек, Кагава, Дембеле, Гереро, Обамејанг.

МОНАКО: Субашић, Туре, Глик, Џемерсон, Раги, Силва (66. Дирар), Лемар, Фабињо, Мутињо, Мбапе, Фалкао (85. Гермејн).