ОВАЈ ТИМ ЈЕ НЕУНИШТИВ: Јувентус магичним преокретом до четвртфинала Лиге шампиона! Сити ИЗГУБИО!

07.03.2018. 22:38
Gonzalo Iguain i Paolo Dibala
Гонзало Игуаин и Паоло Дибала / Извор: Реутерс

Драма у Лондону, рутина у Манчестеру.

Манчестер сити и Јувентус су четвртфиналисти Лиге шампиона. После Реал Мадрида и Ливерпула, пласман међу осам најбољих клубова Старог континента изборила су лидер Премијер лиге и првак Италије. Сити је после убедљивих 4:0 у првом дуелу са Базелом привео посао крају и прошао даље упркос поразу од 2:1 (1:1) од Базела, док је Јувентус у реваншу пуном ватре елиминисао Тотенхем после преокрета у Лондону и тријумфа резултатом 2:1 (0:1). У првој утакмици у Торину је било 2:2.

Тотенхем је био бољи ривал од "старе даме" у првом полувремену, али је утисак да је Јувентус стадао од свог традиционалног савезника - судије! Пољак Марчињак ниеј досудио једанаестерац за госте после прекршаја у казненом простору над Дагласом Костом у 18. минуту. Претеходно су Сон и Хари Кејн пропустили озбиљне прилике за "певце", али је Сон био неумољив у 39. минуту за 1:0.

Када се чинило да је "стара дама" у нокдауну, прорадио је страшни тандем Гонзало Игуаин - Паоло Дибала. Гости су за три минута преокренули резултат. У 64. минуту на семафору је писало 1:0, док се 180 секунид касније зачула гласна песма италијанских навијача, 1:2. Прво је Игуаин био најспретнији на другој стативи за изједначење, да би Дибала ефектно реализовао акцију гостију и асистенцију Игуаина за пролазак у четвртфинале.Тотенхем је био близу продужетка у 90. минуту, али је статива спасила Јувентус после ударца Кејна.

Тотенхем - Јувентус 1:2 (1:0)

Тотенхем: Лорис - Трипије, Вертонген, Санчез, Дејвис - Дајер, Дембеле - Ериксен, Али, Сон - Кејн

Јувентус: Буфон - Барзаљи, Бенатија, Кјелини, Алекс Сандро - Кедира, Пјанић, Матуиди - Дибала, Игуаин, Коста

Манчестер сити је доживео други пораз у Лиги шампиона ове сезоне, али је цела прича о четвртфиналисти Лиге шампиона билча завршена још у Базелу када су "грађани" славили са 4:0. Тим Пепа Гвардиоле је повео голом Габријела Жезуса у осмом минуту, д аби гости преокренули погоцима Елинусија у 17 и Ланга у 71. минуту. Шампион Швајцарске на достојан начин се опростио од елитног такмичења, пошто је постао први тим који је ове сезоне победио најбољи тим Енглеске на "Итихаду".