ЛИГА ШАМПИОНА: Вучица УГРИЗЛА Шахтјор! Шпанци ШОКИРАЛИ Матића и Јунајтед! (ВИДЕО+ФОТО)

13.03.2018. 22:36
Aleksandar Kolarov
Александар Коларов / Извор: Профимедиа

Остала још једна недоумица.

Фудбалери Роме и Севиље играће у четвртфиналу Лиге шампиона! Вучица је успела да надокнади гол заостатка из Украјине (1:2), тријумфује у осмини финала 1:0 поготком Едина Џека у 52. минуту, и дође до резултата који јој је гарантовао пласман међу осам најбољих. Са друге стране, Севиља је приредила велико изненађење избацивши Манчестер јунајтед усред Енглеске (1:2).

ПАНИКА У РИМУ: Лацио ДЕСЕТКОВАН! Србин се ПОВРЕДИО! (ФОТО)

ЕКСПРЕСНО: Тадићев Саутемптон ИМЕНОВАО тренера! (ФОТО)

Само седам минута на терену било је довољно Бен Једеру да сруши вишеструког шампиона Европе. Француз је на терен крочио у 73. минуту, а после 60 секунди затресао мрежу Мурињове чете – 0:1.

Још се Ђаволи нису опоравили од нокаута, а уследио је нови ударац за домаћина. Поново је Бен Једер побегао одбрани и шутирао, Де Геа је закачио лопту, која је прешла гол линију и после интервенције помоћног судије, арбитар је показао на центар.

Наду домаћину вратио је Лукаку, пошто је у 84. минуту на асистенцију српског репрезентативца Немање Матића успео да пронађе пут до циља и смањи на 1:2. Појачао је притисак домаћин после гола, створио неколико зицера, али испоставило се да је то било све од бајке Јунајтеда у елитном европском такмичењу.

Севиља и Рома су се уласком међу осам најбољих придружили Јувентусу, Манчестер ситију, Ливерпулу и браниоцу титуле мадридском Реалу.

Остала су још два упражњена места, тачније једно, пошто је Бајерн у Немачкој декласирао Бешикташ (5:0), па ће реванш у Турској бити само формалност.

Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Реутерс

Последњи учесник четвртфинала, знаће се после окршаја између Барселоне и Челсија (први меч у Енглеској завршен 1:1), који је такође на програму у среду.

РОМА – ШАХТЈОР 1:0 (први меч 1:2)

СТАДИОН: Олимпијски.

СУДИЈА: Алберто Маљенко (Шпанија)

СТРЕЛАЦ: Џеко 52.

ЖУТИ КАРТОНИ: Флоренци, Манолас (Рома), Степаненко, Фред, Фереира (Шахтјор)

РОМА: Алисон, Флоренци, Манолас, Фацио, Коларов, Стротман, Де Роси, Најнголан, Пероти, Ундер (65. Герсон), Џеко (89. Ел Шарави).

ШАХТЈОР: Пјатов, Бутко, Ордец, Ракитски, Исмаили, Степаненко (74. Степаненко), Фред, Бернард, Марлос (82. Дантињо), Тајсон, Фереира.

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – СЕВИЉА 1:2 (први меч 0:0)