ЛИГА ШАМПИОНА: Рафал ШАМПИОНА! Барса се ПРОВУКЛА, Слепи мишеви куну ВАР! Интер покупио Милионе (ВИДЕО+ФОТО)

23.10.2019. 23:01 23:01
Mesi
Меси / Извор: Реутерс

Комплетирано треће коло најелитнијег такмичења.

Нису штедели "муницију" голгетери у вечерашњим мечевима Лиге шампиона. Чак 24 гола постигнуто је у осам утакмица, а гости су се радовали на пет дуела.

Soccer портал – нова спортска платформа за искусне играче

ПАПРЕНО: Гроф Божовић ДРАСТИЧНО кажњен после великог ИНЦИДЕНТА!

БАЈЕРН ИЛИ БОРУСИЈА ДОРМТУНД? Мурињо почео да учи немачки

Дерби вечери одигран је на "Меаци", где је Интер савладао Борусију из Дортмунда (2:0). Нероазурима је било потребно 22 минута да откуључају браву гостију. Учинио је то Лаутар Мартинез, избегавши офсајд замку, сјајно је примио лопту у шеснаестерцу и извршио реализацију, за одушевљење на трибинама.

Могао је Интер да дуплира предност у 71. минуту, пошто је Хумелс неопрезно стартовао у шеснаестерцу, а судија Тејлор показао на пенал. Одговорност је преузео Мартинез, али га је голман Дортмунда Бурки "прочитао" и оставио наду гостима.

Што њему није пошло за ногом, исправио је Антонио Кандрева у 89. минуту, после додавања Брозовића, потврдивши тријумф Нероазура.

Барселона је славила у Прагу против Славије са 2:1. До вођства је дошла већ у трећем минуту: сјајну акцију на малом простору извели су Артур и Меси, па најбољем играчу и капитену Каталонаца није било тешко да после само 180 секунди матира одбрану домаћина.

Каталонце је на почетку другог дела шокирао Јан Борил. Бек Спарте је искористио дубинску лопту и асистенцију Масопуста, а затим унутар шеснаестерца послао лопту поред немоћног Тер Штегена.

Ипак, у 57. минуту неспретна реакција Олајинке донела је предност Барселони, коју је шпански шампион сачувао до краја меча и уписао нови тријумф у Лиги шампиона.

Ливерпул је попут Барсе до ране предности у Генку стигао још брже и на крају убедљиво славио са 4:1. Није прошло ни два минута од првог звиждука судије, када је Окслејд Чембрлејн прецизним шутем са дистанце погодио мрежу голмана Белгијанаца.

Исти играч је у 57. минуту крунисао доминацију Редса и спектакуларним голом обезбедио тријумф европском шампиону. Победу Ливерпула потврдили су Садио Мане и Мо Салах у финишу утакмице. Почасни гол за госте постигао је Одеј у 88. минуту.

У истој групи "Е", Наполи је у ватромету голова славио на гостовању Салцбургу (3:2). Гости су повели преко Дирса Мертенса, Белгијанац кога многи виде у Кини од наредне сезоне, крунисао је један од контранапада гостију на спектакуларан начин и евроголом донео предност Италијанима.

Успели су Аустријанци до полувремена да се врате у игру голом Халанда из пенала, пошто је претходно Кевин Малкуит неопрезно реаговао у шеснаестерцу. Нападач Салцбурга није пропустио прилику и изједначи са 11 метара.

Нову предност Наполију донео је поново Мертенс у 64. минуту. Ипак, домаћи се нису предавали, па је Халанд такође другим голом на мечу вратио резултатски егал. Само 60 секунди трајала је радост домаћих, пошто је Инсиње већ у 73. опет донео победу Наполитанцима.

Бенфика је на "Лужу" славила против Лавова из Лиона (2:1). Португалци су већ у четвртом минуту повели голом Силве.

Гости се, ипак, нису предавали, па су до изједначења дошли у другом полувремену преко Депаја, који је у 70. минуту ефектно искоса затресао мрежу домаћина.

Да бодови остану у Португалији, потрудио се Пици и голом у финишу меча оставио лисабонске Орлове у трци за пласман у наредну рунду.

Валенсија је, у "Х" групи, у Француској водила до последњих секунди против Лила, голом Черишева у 63. минуту, али је домаћин изједначио у петом минуду надокнаде (1:1).

Иконе је постигао гол, али је спорни тренутак одлучивао ВАР, међутим, судија Ајтекин је после одгледаног снимка одлучио да призна погодак, а убрзо потом и одсвирао крај утакмице.

Нешто раније у истој групи, Лајпциг је после преокрета био бољи од Зенита, док је Челси изненадио Ајакс у Амстердаму у групи "Х" (о томе прочитајте ОВДЕ).

ГРУПА „Е“

Генк – Ливерпул 1:4

(Одеј 88. - Окслејд-Чембрлејн 3. 57. Мане 77. Салах 87.)

Салцбург – Наполи 2:3

(Халанд пен 40. 72. - Мертенс 17. 64. Инсиње 73.)

ГРУПА „Ф“

Интер – Борусија Дортмунд 2:0

(Мартинез 22. Кандрева 89.)

Славија – Барселона 1:2

(Борил 50. - Меси 3. аутогол Олајанка 57.)

РАСИЗАМ У БЕОГРАДУ? Утишаћемо ми то...

ОМЛАДИНСКА ЛШ: Бродарац после велике БОРБЕ елиминисан од Рена! Без голова у Старој Пазови

ПИКЕ ИЗНЕНАДИО ШАКИРУ: Прво је КУПИО мало познати клуб! А онда је једним потезом БАЦИО певачицу у транс!

КУП СРБИЈЕ: Нишлијама довољно 120 секунди! Пенали одлучили ДРАМУ у Лучанима!