ЛИГА ШАМПИОНА: ПСЖ се РАСПАО за СЕДАМ минута! Фудбалери Ситија ОСОКОЉЕНИ чекају дуел у Манчестеру

28.04.2021. 22:52
PSŽ - Siti
ПСЖ - Сити / Извор: Реутерс

Реванш се игра у уторак.

Фудбалери Манчестер Ситија победили су са 2:1 ПСЖ у гостима у првом мечу полуфинала Лиге шампиона, иако је на полувремену предност била на страни домаћег тима.

Ово је дуел два пребогата тима, али оба су за садабез најважнијег трофеја. ПСЖ прошле сезоне успео да дође до финала најелитнијег клупског фудбалског такмичења, а Манчестер сити је, иако годинама међу најбољим тимовима света, тек други пут у полуфиналу Лиге шампиона, први пут након 2016. године.

ОТИМАЈУ СЕ ОКО РАЈКОВИЋА: Валенсија спрема БОГАТУ понуду - желе га и Дортмунд и Монако

МАДРИЂАНИ ПРОНАШЛИ КЛУБ ЗА ЈОВИЋА: Србина и 20 МИЛИОНА мењају за нападача

НЕЗАДОВОЉАН МИНУТАЖОМ: Јувентус остаје без играча (ФОТО)

Прво полувреме је протекло у знаку домаћина. Парижани су дошли у вођство у 15. минуту после феноменално изведеног корнера Анхела ди Марије, а у скоку је бриљантно реаговао Маркињос.

Енглески тим је у првом делу имао већи посед лопте, али нису успевали да угрозе Наваса, тако да се на одмор отишло за заслуженом предносћу ПСЖ-а.

Ипак, у наставку су се ствари драстично промениле. Изједначујући гол Ситија у 64. минуту дефинитивно иде на душу одбрани домаћег тима. Кевин де Брујне је желео да центаршутом пронађе неког од саиграча, лопта је прелетела све фудбалере, а Навас је чекао интервенцију својих саиграча. Када је кренула ка мрежи, он се тек тада бацио, али је било касно.

Како се ствари у фудбалу могу брзо променити видело се после феноменалног гола Ријада Мареза из слободног ударца у 71. минуту.

Два гола Ситија за само седам минута, а до тада је све било у рукама ПСЖ-а

Да невоља буде већа по ПСЖ, остали су и без играча у 78. минуту Црвени картон је после невероватно неопрезног старта добио је Геј. Жестоко је и без размишљања уклизао Бернарду Силви и Феликс Брих му је сасвим заслужено показао директан црвени картон.

Реванш заказан за следећи уторак на стадиону "Етихад" у Манчестеру. Изабраници Пепа Гвардиоле су осокољени победом у овом мечу свакако фаворити да по први пут у историји стигну до финала Лиге шампиона.