ЛИГА ШАМПИОНА: Бункер и пенали Реалу донели пласман у полуфинале

17.04.2024. 23:49
Karlo Anćeloti
Карло Анћелоти / Извор: Профимедиа

Познати су сви учесници полуфинала Лиге шампионе у фудбалу. Последње, четврто место је заузео Реал из Мадрида. Одиграли су 1:1 са СИтијем у Манчестеру, полсе 120 минута. Затим су били успешнији приликомизвођења пенала и тако су заказали дуел са Бајерном.

Прво полувреме је донело велику борбу и доста лепих потеза, али не и прегршт шанси. Прву велику је имао Реал и одмах је пао гол.

То се догодило у 12. минуту, а кључан је био вансеријски пријем Џуда Белингема на једну дугу лопту која је путовала барем 50 метара. Он је проиграо Винисијуса, овај Родрига и Бразилац се нашао у идеалној шанси.

Његов ударац је одбранио Едерсон, међутим на одбитак је натрчао опет Родриго и погодио за 1:0.

Најбољу шансу за Сити у првом делу меча промашио је Ерлинг Халанд који је главом у 19. минуту погодио пречку. Лопта се одбила Бернарду Силви, али ни он се није снашао.

Резултат је после 45 минута остао 1:0 за госте из Шпаније.

Имали су у првих пола сата другог полувемена неколико полуприлика домаћи, пре свих Фил Фоден и Џек Грилиш, али голман Луњин је некако успевао да сачува мрежу.

У међувремену су у два минута Грилиш и Гвардиол добили по жути картон и напетост је расла, деловало је да Реал све сигурније одржава предност.

Ипак, у 76. минуту Доку је пробио по левој страни, центрирао и тада је Антонио Ридигер имао прву несигурну интервенцију. Лопту је одбио право на ногу Кевину Де Брујнеу који није имао тежак посао и савладао је са неких осам метара голмана гостију за поравнање у овом мечу, али и у укупном скору.

До краја регуларног дела меча је остало 1:1 и отишло се у продужетке.

Као и током целог меча и у првих 15 минута надокнаде иницатива је била на страни домаћих, али промене резултата, па чак ни неких превеликих шанси није било, до другог минута надоканде када је Антонио Ридигер промашио са само неколико метара.

Слично је било и у другом продужетку. Реал се бранио као да има два играча мање. Повремено и са девет играча у шеснаестерцу, али су успели изабраници Карла Анћелотија да се одбране и дођу до пенала.

Већ у првој серији Едерсон је одбранио једанаестерац ветрану Мадриђана Луки Модрићу. Одмах после тог шута Андреј Луњин је ухватио лопту Бернарду Силви.

Затим је још један Хрват био неуспешан. Матеу Ковачићу је Украјинац скинуо шут у трећој серији.

Гол одлуке је постигао Антонио Ридигер и тако је Реал прошао даље и показао да се бункерским стилом може проћи даље.