НАЈГОРИ КОШМАР: Тадић ЗБОГ ОВОГА искључен у најтежем европском поразу Ајакса (ВИДЕО+ФОТО)

04.10.2022. 20:37 15:53
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Одиграни први мечеви треће рунде елитног такмичења.

Душан Тадић неће по добром упамтити меч трећег кола Лиге шампиона против Наполија. Kapitten Ајакса поражен је са “копљаницима” од Наполија са 6:1 на свом терену, а лидер репрезентације Србије добио је црвени картон у 73. минуту.

ПРИЈАТЕЉИЦА СВЕ ОТКРИЛА: Ево где ће Меси играти следеће сезоне

НЕМА ГЛЕДАЊА СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА: Француски градови бојкотују Мондијал у Катару

ДУГО ГА НИЈЕ БИЛО: Солскјер се враћа у Премијер лигу (ФОТО)

Тадић је први пут опоменут у финишу првог полувремена, а онда је морао да напусти терен због јачег рвачког захвата у пределу врата над фудбалером Наполија Елмасом. Био је то превремени крај утакмице за Тадића, а славни клуб из Ајакса је на крају доживео најтежи европски пораз у клупској историји.

Голове за Наполи су постигли Распадори (два), Ди Лоренцо, Зјелински, Кварацкелиа и Симеоне. Занимљиво, Ајакс је водио поготком Кудуса, али је онда уследио класични бродолом зачињен искључењем Тадића.

У другом мечу А групе Ливерпул је био сигуран у острвском дербију против Глазгов Ренџерса 2:0 головима Александера-Аронлда и Салаха из пенала.

Фудбалери Бајерн Минхена убедљиво су савладали Викторију Плзен 5:0 (3:0) у мечу трећег кола Ц групе Лиге шампиона.

Баварци су решили питање победника  већ у првој пооловини првог дела игре. Госте из Чешке је начео Сане у 7, а низ су наставили Гнабри у 13. и Мане, првим голом у Лиги шампиона у дресу Бајерна, у 21. минуту.

Домаћин је наставио да напада и у другом полувремену,а као плод тако офанзивне игре били су голови Санеа и Чупо-Мотинга у раној фази наставка меча (50 и 59. минут).

Утакмица трећег кола групе Д између Олимпика из Марсеја и Спортинга каснила је са почетком више од 20 минута зато што фудбалери клуба из Лисабона нису на време стигли на стадион "Велодром".

Француски медији навели су да су фудбалери Спортинга касно допутовали у Марсеј, а онда због гужве у саобраћају нису на време стигли на стадион "Велодром".

Домаћин је славио са 4:1 (3:1), иако су гости водили раним голом Тринкаа у првом минуту. Међутим, француски тим је преокренуо резултат погоцима Санчеза у 13. и Харита у 16. минуту. Све је решено псоле црвеног картоина играча Спортинга Адана средином првог дела игре. Марсеј је повећао предност преко Балердија (28) и Мбамбе (84) за коначних 4:1.

Интер је у дербију вечери савладао Барселону са 1:0 голом Хакана Чалханоглуа у надокнади времена првог полувремена. Гости су свим силама нападали у наставку меча, али је мрежа домаћина остала нетакнута.