ЛИГА ШАМПИОНА: Чудо НЕВИЂЕНО у Барселони, дебакл Бенфике без Фејсе (ВИДЕО)

08.03.2017. 22:48
MesiPSG
МесиПСГ / Извор: Реутерс

Позната имена половине четвртфиналиста.

Барселона је направила чудо невиђено. Каталонци победили ПСЖ 6:1 захваљујући три постигнута гола у последњих пет минута надокнадили 0:4 из првог меча. Барселона је постала прва екипа у историји Купа/Лиге шампиона која је надокнадила минус од четири гола у нокаут фази такмичења. Борусија у Дортмунду декласирала Бенфику 4:0 и пласирала се у четвртфинале. Борусија и Барселона су се прикључили Реалу и Бајерну у четвртфиналу.

Први пут је схватио: Миха је купио ћерки поклон за 8. март, али је ове године посебно узбуђен (ФОТО)

А да му само видите фризуру: Бивши фудбалер Партизана на утакмици против Металца (ФОТО ВЕСТ)

Барселона је у 50. минуту имала 3:0 после голова Суареза и Месија из пенала и аутогола Курзаве између, и деловало је тад да може до чудесног преокрета, али је онда Кавани голом у 62. минуту (непосредно пре тога је погодио и стативу), чинило се, решио све дилеме око четвртфиналисте. Барселони је у том тренутку била потребна победа од 6:1 да би прошла даље. Кавани је затим имао још један зицер, али му је у ситуацији један на један Тер Штеген ногом одбранио ударац. Деловало је немогуће да Барселона може до чуда све до 88. минута, али је Нејмар са два гола у три минута меч послао у драматичан финиш. Бразилац је прво био прецизан из слободног ударца, а затим је реализовао други пенал за Каталонце на утакмици. У петом минуту надокнаде Серхи Роберто је шестим голом за Каталонце бацио у транс све навијаче Барселоне, а тренер Луис Енрике је био вероватно најсрећнији у каријери.

Кључни играч Звезде ван строја: Црвено-бели десетковани у Мадриду (ФОТО)

Вујошевићу нуде селекторску позицију, а причали су и са бившим Звездиним тренером (ФОТО)

Борусија је у Дортмунду понизила Бенфику и победом 4:0 изборила пласман у четвртфинале. Домаће је ка победи хет-триком предводио Пјер-Емерик Обамејанг. Бенфика је била очајна без повређеног Љубомира Фејсе, док је Андрија Живковић играо у последњих двадесетак минута за Орлове.

Нећете веровати где је познати српски тенисер завршио са супругом на 8.март (ФОТО)

БАРСЕЛОНА - ПСЖ 6:1

СТРЕЛЦИ: Суарез у 3, Курзава аутогол у 40, Меси у 50. из пенала и Нејмар у 88. и 90 1. из пенала и Серхи Роберто у 90 5.минуту за Барселону, а Кавани у 62. минуту за ПСЖ. СТАДИОН: Камп Ноу у Барселони. ГЛЕДАЛАЦА: 80.000. СУДИЈА: Дениз Ајтекин (Немачка).

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Маскерано, Пике, Умтити, Рафиња (од 76. Серхи Роберто), Ракитић (од 84. Андре Гомеш), Бускетс, Инијеста (од 65. Арда Туран), Меси, Суарез, Нејмар.

ПСЖ: Трап, Меније (од 90 . Криховјак), Маркињос, Силва, Курзава, Рабио, Матуиди, Лукас (од 55. Ди Марија), Верати, Дракслер (од 75. Орије), Кавани.

Борусија Дортмунд - Бенфика 4:0

СТРЕЛЦИ: Обамејанг у 4. и 61. и 85. и Пулишић у 59. минуту. СТАДИОН: Зигнал Идуна Парк у Дортмунду. СУДИЈА: Мартин Еткинсон (Енглеска).

БОРУСИЈА: Бурки, Дурм, Пишчек, Папастатопулос (од 88. Гинтер), Бартра, Шмелцер, Кастро, Вигл, Дембеле (од 81. Кагава), Обамејанг (од 86. Шурле), Пулишић.

БЕНФИКА: Едерсон, Семедо, Луисао, Линделоф, Елисеу, Самарис (од 74. Живковић), Пици, Салвио (од 64. Жонас), Алмеида, Митроглу, Серви (од 82. Раул Хименез).

Рукометни вечити дерби имао прекид, шикљала крв на све стране! (ФОТО)