ЛИГА ШАМПИОНА: Блицкриг Бајерна у Лондону, Напуљ је горео, али није било победника (ВИДЕО)

25.02.2020. 22:57
FK Bajern
ФК Бајерн / Извор: Реутерс

Занимљви мечеви у Енглеској и Италији.

Фудбалери Бајерна урадили су велики посао и готово осигурали пласаман у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су са 3:0 савладали Челси у сред Лондона и обезбедили велику залиху пред реванш у Минхену. За разлику од Лондона, у Напуљу је после меча све остало отворено пошто су Наполи и Барелона ремизирали.

ЈОВИЋЕВ УГОВОР ПОД ЛУПОМ: Шпанци ИСТРАГОМ обухватили и бившег играча Партизана

НЕЋЕТЕ ВЕРОВАТИ: Џејми Карагер УДАРИО на навијаче, ОВО је разлог!

ПРЕД МЕЧ ЛИОНА И ЈУВЕНТУСА: Министар здравља Француске ШОКИРАО!

Челси је у Лиги шампиона против тимова из Немачке до вечерас имао шест победа и три ремија, али јубиларни 10. меч у којем је противник био Бајерн на Стамфорд Бриџу неће памтити по добром. Чинило се да Челси има решење за Бајерн на пошто је после првих 45 минута резултат био 0:0, а Плавци успели да издрже налете немачког шампиона. Коман је запретио у 11. минуту, али је његов покушај завршио поред гола да би пет минута касније Кабаљеро зауставио ударац Левандовског. Дао је Бајерн 15 минута предаха одбрани Челсија, а онда је Милер у 30. минуту шутирао поред стативе, а пет минута касније погодио и пречку што је била и најбоља прилика за Бајерн. Једину праву шансу за Челси пропустио је Маркос Алонсо у 43. минту, тачније Нојер је одбранио његов шут.

Прави блицкриг задесио је Челси убрзо по наставку меча. У 51. минуту Левандовски је упослио Сержа Гнабрија, а овом није било тешко да погоди и доведе Бјерн у вођство. Само три минута касније исти актери са истим иходом - Левандовски је асистирао, а Гнабри дупирао предност Бавараца. Имао је Гнабри одличну прилику и у 59. минуту за хет-трик, али је шутирао мало преко гола. Висио је трећи гол у ваздуху, а Левандовском је стигла награда за две асистенције пошто је погодио после додавања Дејвиса и повећао предност Бајерна на 3:0. Био је то крај за Плавце, а на све то Челси је меч завршио са играчем мање пошто је искључен Маркос Алонсо у 83. минуту.

По ко зна који пут ове сезоне Барселона је имала посед лопте, али поново то нису пратиле шансе. Каталонци су чак морали и да јуре заостатак за домаћином који се храбро супротставио фаворизованим гостима и имао прилику ивше да стигне до тријумфа. У првих 45 минут посед је би осве што је Барсеоан имала. Ни једна једина права шанса за Каталонце које чак ни меси није могао да размрда јер се Наполи одлично бранио. Зато су Наполитанци у 30. минуту успели да дођу до вођсва после одличног шута Мертенса који је мајсторски савладао Тер Штегена и постигао 121. гол за Наполи и тако се изједначио на првом месту листе најбојлих стрелаца у историји Наполитанаца са Мареком Хамшиком. Имао је Наполи прилику преко Инсињеа да дуплира предност у 43. минуту, али је његов шут отишао поред гола.

Непуних 15 минута по настаку меча Барселона је стигла до изједначења. Семедо је одлино упослио Гризмана, а Француз савладао Оспину. Само шест минута касније Хозе Каљехон имао је одличну прилику, али је Тер Штеген успео да одбрани његов шут. Испоставило се да је реми и коначан резултат, а због тога дефинитвно Барселона може да буде задовољнија иако је у завршници остала без Артура Видала који је искључен због другог жутог картона.

НАЈБОЉИ ТРЕНЕР НА СВЕТУ: После статуса Јовића, ЗИДАН ШОКИРАО изјавом!

НИЈЕ САМО БОРЈАН: Немци загризли за НАПАДАЧА!

ЗАТО ЈЕ ЈЕДАН ОД НАЈПЛАЋЕНИЈИХ: ЕВО шта је NATHO урадио на тренингу Партизана! (ВИДЕО)