ЛИГА ШАМПИОНА: Челси и Севиља у судијској надокнади до осмине финала (ВИДЕО)

24.11.2020. 21:42
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Реутерс

Све је познато у групи Е.

Прве утакмице од 19 часова у 4. колу Лиге шампиона били су мечеви из групе Е где су Челси и Севиља као гости стигли до победе и три бода у судијској надокнади и тако већ обезбедили пласман у осмину финала елитнго такмичења.

Бонус стиже на кућну адресу - У Меридиану агенти раде и после 18х

ХАОС У ШАЛКЕУ: Драконске КАЗНЕ за виновнике ИНЦИДЕНТА! Један је ИЗБАЧЕН!

ФРКА У ЛАЦИЈУ: Сергеј ОСТАО без ПЛАТЕ! Везиста жестоко ОПЛЕО по ЊЕМУ - пала ПРОЗИВКА!

Челсију је победу донео Оливије Жиру у 91. минуту када је већ изгледало да ће меч бити завршен нерешеним резултатом, а Плавци су на овом мечу ишли од сјаја до очаја и назад. Бољи је био Челси токо целог меча, али није то на време матерјализовао донекел и захваљујући Тимо Вернеру који је промашио три одличне шансе, а управо је његов последњи шпромашај исправио Жиру. Вернер је већ у четвртом минуту промашио невероватну шансу, да би у у 22. минуту Калум Хадсон Одои довело госте у вођство. Рен је претио преко Да Силве у првом и Гирасија и Намсија у другом полувремену, али је Менди све те ударце укротио. Ипак у 85. минуту није могао ништа после ударца Гирасија главом, да би шест минута касније Жиру ипак донео победу Члесију.

У Краснодару је сценарио био сличан као у Француској, али су Андалужани дуже тренирали живце својим навијачима пошто је Мунир Ел Хадади погодио за победу у 95. минуту, а читав меч је у игри провео и репрезентативац Србије Немања Гудељ. Гости из Шпаније су брзо стигли до вођства, већ у четвртом минуту када је повратник из Барселоне Иван Ракитић са неки 16, 17 метара одлично шутирао у сам ћошак и голман домаћина је био немоћан. До великог одмора није било н мго узбуђења, тек по један покушај оба тима. Почетком другог полувремена Гудељ је напрвио велику грешку и омогућио Кабели одличну прилику, али је Кунде уз помоћ стативе зауставио његов покушај. Де Јонг је у 55. минуту из волеја промашио са пет метара и Севиљу је минут касније стигла казна пошто је Вандерсон погодио за 1:1. Уместо да нападне, Краснодаер до краја меча више није створио прилику за гол, док је Севиља претила и то јој се и исплатило преко Мунира Ел Хададија у последњим тренуцима меча