ЛИГА ШАМПИОНА: Левандовски угасио Звезду, у Пиреју следи рат за европско пролеће (ФОТО)

26.11.2019. 20:30
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Баварци славили убедљиву победу на стадиону ''Рајко Митић''.

Фудбалери Бајерна из Минхена убедљиво су савладали Црвену звезду на стадиону ''Рајко Митић'' са 6:0 (1:0) у петом колу Б групе Лиге шампиона. Овим тријумфом Бајерн је осигурао прво место у групи, док ће Црвена звезда  у Пиреју 11. децембра против Олимпијакоса играти за треће место и европско пролеће

УЖИВО ИСПРЕД МАРАКАНЕ! Лудница испред ТЕНКА пред почетак меча! (ВИДЕО)

ПОЛИЦИЈА, ГУЖВА И ЛАКА КОЊИЦА! Ево шта је на ЦЕНТРУ Маракане пред почетак меча! (ФОТО)

ЗВЕЗДА ИМ КРОЈИ СУДБИНУ: Бајерн после меча на Маракани контактира Покетина!

Баварци су доминирали током целог меча, а главни актер дуела у Београду био је фантастични Роберт Левандовски који је четири пута затресао мрежу Милана Борјана. Немачки шампион повео је голом Горецке у 14. минуту, да би у другом полувремену пољски репрезентативац торпедовао црвено-беле, а Толисо је ставио тачку у самој завршници.

Црвена звезда вечерас од 21 час дочекује Бајерн из Минхена у петом колу Б групе Лиге шампиона на стадиону ''Рајко Митић''. Црвено-бели су у Минхену поражени са 3:0, а евентуални позитиван резултат вечерас био би добар корак у обезбеђивању европског пролећа пред последње коло и меч против Олимпијакоса у Атини.

УЖИВО ИСПРЕД МАРАКАНЕ! Лудница испред ТЕНКА пред почетак меча! (ВИДЕОШампион Србије и шампион Немачке до сада су у европским такмичењима одиграли шест утакмица, а Звезда је остварила два тријумфа и три пораза док је један меч завршен нерешеним резултатом, а укупна гол разлика је 9:13. Наравно, свакако најважније утакмица била је је она у ревашну полуфинала тадашњег Купа шампиона која је голом Аугенталера завршена 2:2 што је Звезди после победе од 2:1 у Минхену било довољно за пролаз у финале где је до крова Европе стигла после бољег извођења пенала против Олимпика из Марсеја.

Mušema
Мушема / Извор: Србија Данас

89. минут
0:6!!! Толисо користи грешку Звездине одбране и постиже гол.
87. минут
Мирко Иванић је упутио први шут у оквир гола за Звезду са 16 метара, али је Нојер лако одбранио.
84. минут
Толисо је имао велику прилику да постигне шести гол за Бајерн, али је Борјан одбранио, а лопта завршила на пречки.
68. минут
0:5!!! Левандовски постиже четврти гол на меч.
64. минут
0:4!!! Само четири минута касније, Левандовски постиже хет-трик.
60. минут
0:3!!! Левандовском није било тешко да савлада Борјана са неколико метара.
57. минут
Коначно једна конкретна акција Звезде, али је Алекса Вукановић непрецизно шутрао искоса са десне стране.

Robert Levandovski
Роберт Левандовски / Извор: Србија Данас
53. минут
0:2!!! Левандовски је из пенала дуплирао предност Бајерна. Судија Куијперс досудио је најстрожу казну пошто је Дегенек играо руком приликом уклизивања при блокирању убацивања.
51. минут
Покушај Горецке са 14 метара, али Борјан кроти тај шут.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Крај првог полувремена.
41. минут
Левандовски је извео мајсторију десном ногом о савладао Борјана, али гол није признат пошто је Толисо приликом асистенције Пољаку играо руком.
34. минут
Бајерн је и даље доминантан, али је меч ушао у нешто мирнији ток и нема много узбуђења.
20. минут
Кутињо је лукаво покушао директно из слободног ударца да савлада Борјана, али није се дао преварити голман Звезде.
16. минут
Горецка је волејом покушао да постигне гол, али је Борјан одлично одбранио.
14. минут
0:1!!! Кутињо је са десне стране убацио лопту у шеснаестерац Звезде, а Горецка мајсторским ударцем главом савладао Борјана и затреса мрежу Звезде.
12. минут
Поново је покушао Левандовски, али је Борјан одлично интервенисао, да би затим одмах и Коман опробао ударац, али је голман Звезде још једном одлично интервенисао и избацио лопту у корнер после којег није било опасности.
10. минут
Бајерн има иницијативу што му је донело и нову прилику. Кутињо је покушао са 15 метара, али је то био слаб ударац за Борјана.
7. минут
Велика прилика за Бајерн. Грешку је направио на средини терена Дегенек, лолпта је дошла до Левандовског који је кренуо усамљен ка Борјану, али је шутирао поред гола.
6. минут
Први покушај Бајерна. Послу гужве у шеснаестерцу Звезде, лопта је дошла до Левандовског који је шутирао са леве стране, али је Борјан лако укротио тај шут.
1. минут
Почео је меч!

И ПОЛУВРЕМЕ

ЦРВЕНА ЗВЕДЗА – БАЈЕРН 0:5 (0:1)

СТАДИОН: Рајко Митић.

Гледалаца: 35.000.

СТРЕЛЦИ: Горецка у 14, Левандовски у 53п, 60, 64. и  67. минуту.

СУДИЈА: Бјорн Куиперс (Холандија). ПОМОЋНИЦИ: Сандер ван Роекел и Ервин Зеинстра(Холандија).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Милуновић, Родић, Петровић (од 76. Иванић), Кањас (од 61. Вулић), Гарсија (од 69. Панков), Вукановић, Марин, Боаћи. Тренер: Владан Милојевић.

БАЈЕРН: Нојер, Павар, Хави Мартинез (од 68. Кимих), Боатенг, Дејвис, Алкантара, Горецка, Коман, Коутињо, Толисо, Левандовски (од 77. Милер). Тренер: Ханс-Дитер Флик.

ЂОРЂЕВИЋ: Црвена звезда не мора да брине за своју будућност

ЛЕГЕНДА МАНЧЕСТЕРА ЖЕСТОКО ОПЛЕЛА ПО СОЛСКЈЕРУ: Разлог је Немања Матић!

РЕМИ НА КРОВУ: Звезда ЈУНАЧКИ са Бајерном, осећа се МИРИС осмине финала Лиге шампиона! (ВИДЕО)

НЕРЕАЛНО: Погледајте шта је Томас Милер урадио уочи меча са Звездом (ВИДЕО)

КО ЋЕ ВЕЧЕРАС КАО ЛАНЕ? Синови бившег српског репрезентативца БРУТАЛНО испрозивали Нојера пред меч на Маракани