ЛИГА ШАМПИОНА: Частан опроштај ЗВЕЗДЕ од Европе. ПСЖ победом резервисао прво место, ГОБЕЉИЋ запалио Маракану! (ВИДЕО+ФОТО)

11.12.2018. 20:27
Marko Gobeljić
Марко Гобељић / Извор: МН Press

Фантастичан спектакл на нашем највећем стадиону!

Фудбалери Црвене звезде опростили су се од учешћа у Лиги шампиона ове године поразом на препуној Маракани од ПСЖ-а са 4:1. Парижани су били бољи ривал током првог дела и са два гола дошли до испоставиће се недостижне предности. У наставку меча Гобељић је голом дао наду црвено-белима, међутим, гол Маркињоса у самом финишу дуела решио је све дилеме око победника ове утакмице, да би Мбапе у самом финишу голом крунисао тријумф Парижана. Французи су као првопласирани отишчли у наредну фазу елитног такмичења, док је Ливерпул тријумфом над Наполије код куће резервисао место у наредној рунди. Наполитанци ће са треће позицији наставити такмичење у Лиги Европе, док су се изабраници Владана Милојевића опростили од учешћа у Европе ове године.

ЛУДИЛО ИСПРЕД МАРАКАНЕ: Играчи ПСЖ-а су остали у ШОКУ после ДОБРОДОШЛИЦЕ Делија! (ВИДЕО)

ПРВИ ПУТ НА МАРАКАНИ: Делије ће ОВО први пут видети на свом омиљеном стадиону (ФОТО)

КРАЈ МЕЧА!

90 1. минут: Нови гол гостију. Мбапе је затресао мрежу Борјана и повисио на 4:1 у самом финишу.

88. минут: Последњи минути меча на Маракани. Французи су на корак од тријумфа и пласмана у следећу фазу.

81. минут: Ударац Каванија замало поред гола Борјана... Остаје 3:1.

75. минут: Још 15 минута до краја меча. ПСЖ је близу тријумфа...

73. минут: ПСЖ је повео са 3:1! Ди Марија је центрирао, а Маркињос главом закуцао лопту у мрежу.

69. минут: Јованчић је са само шет метара главом шутирао непрецизно преко гола, иако је био усамљен у скоку. Велика штета...

68. минут: Још једном је Марин промешао одбрану Светаца... Није успео да зада последњи ударац. Остаје 1:2.

67. минут: Нова прилика за госте. Одлично убацивање Ди марије искористио је Кавани, међутим, ударац главом је завршио замало изнад пречке.

60. минут: Лепа прилика на другој страни за ПСЖ! Борјан је интервенисао у стилу рукометног голмана...

55. минут: 2:1! Гобељићћћћ! Марин је убацио лопту у казнени простор Парижана, после кога је Гобељић сјаним ударцем затресао мрежу Буфона.

54. минут: Невероватан притисак Звезде! Марин је избацио неколико играча ПСЖ-а, међутим Бен није успео да са пет метара стигне лопту и смести је у мрежу ПСЖ-а!

53. минут: Боља игра црвено-белих у наставку меча. Офанзивнији приступ изабраника Владана Милојевића после кога су имали неколико конкретних напада. Бен је шутирао тик поред стативе главом после убацивања Стојковића. Велика штета...

51. минут: Занимљива акција Црвене звезде и шанса за Марина, међутим, Немац није успео да искоса погоди мрежу Парижана. Остаје 0:2.

49. минут: Страховит судар Симића и Кимбембеа... Играч ПСЖ-а је коленом налетео на Звездиног везисту.

46. минут: Без измена на старту другог полувремена.

КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА!

42. минут: Умало да гости поведу са 3:0... Међутим , Мбапе је промашио стопостотну шансу...

39. минут: Французи повели са 2:0! Нејмар је стрелац! Бразилац је после сјајног продора нанизао неколико Звездиних играча и затим рутински савладао истрчалог Борјана.

37. минут: Период мирније игре на Маракани у којој ПСЖ суверено ћува лопту у својим ногама. Звезда са друге стране не жели да ризикује, тренер Владан Милојевић жели стрпљиву игру у дефанзиви.

30. минут: Боља игра гостију и нова прилика... Ди Марија је поново био у шанси, али није успео да лопту смести у Звездин гол.

26. минут: Распламсала се борба на Маракани. Чаушић и Нејмар су имали сукоб на средини терена, али је на крају све прошло без већег инцидента.

Nejmar i Milan Pavkov
Нејмар и Милан Павков / Извор: МН Press

23. минут: Ударац Ди Марије из даљине, међутим, Борјан је био на месту.

20. минут: Звезда је покушала да из једног слободног ударца угрози гол гостију, али је центаршут који је извео Марин дошао само до живог зида.

15. минут: Нова шанса за госте! Лепа акција коју Кавани није успео да крунише голом, пошто га је Стојковић блокирао.

12. минут: Звезда је узвратила преко Бена, али је ударац Звездиног нападача завршио ван гола ПСЖ-а.

9. минут: ПСЖ је повео 1:0! Павков је био оборен на средини терена, међутим судија није свирао прекршај... Уследила је брза контра Парижана коју је започео Мбапе и на време упослио Каванија. Уругвајац је са два метра затресао празну мрежу.

7. минут: Притисак ПСЖ-а, међутим, Звездина одбрана делује сигурно од старта меча.

Delije - koreografija
Делије - кореографија / Извор: Србија Данас

3. минут: Теренска иницијатива гостију и прва занимљива ситуацију у казненом простору Звезде. Мбапе је исценирао пад, па је главни арбитар само одмахнуо рукама.

1. минут: Ситан вез фудбалера ПСЖ-а и корнер одмах на старту утакмице, али је Верати лоше извео ударац из угла.

Незапамћена атмосфера на Маракани. Прелепа кореографија која је улепшала фудбалски амбијент, а меч је коначно почео!

МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО!

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПСЖ 1:4

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Вилијам Колум (Шкотска)

СТРЕЛЦИ: Гобељић - Кавани 9, Нејмар 39, Маркињос 75. минут, Мбапе 90 1.

КАРТОНИ: Павков, Стојковић, Гобељић - Керер, Бернат.

Црвена звезда: Борјан - Гобељић, Стојковић, Дегенек, Родић - Чаушић, Јованчић, Бен, Марин (Јовељић 86. минут), Симић (Ебисилио 72. минут)- Павков (Боаћи 72. минут).

ПСЖ:  Буфон - Керер, Тијаго Силва, Кимпембе, Бернат - Ди Марија (Дракслер 88. минут), Верати (Рабио 83. минут), Маркињос, Нејмар - Мбапе, Кавани.