ЛИГА ШАМПИОНА: Ди Марија СКИНУО круну Краљу! Московљани ШОКИРАЛИ Немце, Оршић УНИШТИО Италијане (ВИДЕО)

18.09.2019. 22:55
Real
Реал / Извор: Реутерс

Одиграно прво коло елитног такмичења.

Велика узбуђења, али и изненађења донело је прво коло Лиге шампиона. Посла два меча које су играна од 18.55 часова, где није било победника, у преосталих шест првог дана такмичења виђено је 24 гола, три више него на отварању елитног такмичења.

ГРМЕЛА ЈЕ АЛИЈАНЦ АРЕНА: Делије МОЋНОМ кореографијом ЗАПАЛИЛЕ Минхен (ВИДЕО)

ЛИГА ШАМПИОНА: Прштало је у Пиреју, али победника није било, реми Брижа и Галатасараја (ФОТО)

ГРМЕЋЕ И СА ТОГ МЕСТА: Погледајте где су смештене Делије у Минхену (ВИДЕО ФОТО)

Дерби вечери игран је на Парку принчева, где је ПСЖ дочекао најтрофејнији европски клуб из Мадрида. Иако без помоћи суспендованог Нејмара, Свеци су у лаганом ритму изашли на крај са Реалом (3:0).

Предвођени двоструким стрелцем Анхелом ди Маријом, домаћин је уписао првенац у новој сезони. Аргентинац је донео вођство шампиону Француске у 14. минуту, на додавање Берната, да би неколико тренутака касније (33.) искористио пас Гаја и дуплирао предност.

Успели су гости да постигну гол, учинио је то Бејл у 35. минуту, али је ВАР технологија пресудила да је Велшанин лопту захватио руком, па је погодак поништен.

До краја је Муније успео да постигне још један гол за Свеце и нанесе убедљив пораз Зидановом тиму.

Најубедљивију победу вечери остварио је Динамо. Загрепчани су на Максимиру декласирали Аталанту, а меч је обележио Мислав Оршић.

Троструки стрелац у победи Модрих, матирао је одбрану гостију у 31. 42. и 68. минуту, док је мрежу Италијана "откључао" Леовац у 10. минуту, на додавање Стојановића.

Манчестер сити је према очекивању тријумфовао у Харкиву против Шахтјора (3:0). Гундонган је у 24. минуту асистирао Ријаду Марезу за вођство Пеповог тима, да би нешто касније и сам успео да се упише у стрелце, када му се Иранац "реванширао" додавањем.

Коначан резултат у финишу меча поставио је Габријел Жезус, пошто му је у контри асистирао Де Брујне, па је нападач Ситија сигурно одреаговао када се нашао пред голманом тима из Доњецка.

У још једном дербију вечери, Јувентус је испустио победу на "Ванда Метрополитану" против Атлетика (2:2). До одласка на одмор мреже су мировале, да би у наставку била виђена голеада. На старту другог дела, Квардадо евроголом искоса у шеснаестерцу савладао Облака.

Већ у 65. минуту Маутиди је прецизним ударцем главом, на убачај Алекса Сандра, дуплирао предност, док је наду Јорганџијама вратио црногорски репрезентативац Стефан Савић.

Бивши штопер Партизана је после изведеног слободног ударца остао сам на другој стативи и искористио додавање Хименеза за коначан резултат.

У последњим секундама, ипак, Ерера је надмудрио одбрану Старе даме и после корнера, ударцем главом донео огромну радост на трибинама.

Највеће изненађење приредила је Локомотива на "Бај Арени". Московљани су савладали Аспиринџије головима Кричовјака и Баринова, док је играч победничког тима Ховедес аутоголом спасао част Немаца.

Олимпијакос - Тотенхем 2:2

(Поденце 44. Валбуена 54.п - Кејн 26. пен, Лукаш 30.)

Бајерн - Црвена звезда 3:0

(Колман 34. Левандовски 80. Милер 90 1.)

Бајер Леверкузен - Локомотива 1:2

(Ховедес аг 25. - Кричовјак 16. Баринов 37.)

Атлетико Мадрид - Јувентус 2:2

(Савић 70. Ерера 90.- Квардадо 48. Матуиди 65.)

Уторак:

ГРУПА Е

Наполи - Ливерпул 2:0

(Мертенс (п) 81. Љоренте 90 2.)

Салцбург - Генк 6:2

(Халанд 2. 34. 45. Хванг Хе-Чан 36. Шобошлај 45 2. Улмер 66. - Лукуми 40. Самата 52.)

(Промес 18. Алварез 50. Таљафико 62.)

Следи двонедељна пауза у Лиги шампиона, док су мечеви другог кола на програму првог и другог октобра.

ХАОС У МИНХЕНУ: Само су ПРОЈУРИЛИ поред Делија

НАВИЈАЧ ГАЛАТАСАРАЈА ПРОВОЦИРАО ДЕЛИЈЕ: Добио је БРУТАЛНУ казну (ВИДЕО)

УЛИЧНА БОРБА: Делија одузео лопту жонглеру, овај му је брутално узвратио (ВИДЕО)

Погледајте још слика са "Алијанц Арене".