ЛИГА ШАМПИОНА: Доскорашњи аматер је ХЕРОЈ Милана, Сити преокренуо Свеце

24.11.2021. 22:57
Žunior Mesijas
Жуниор Месијас / Извор: Реутерс

Последњи мечеви петог кола.

Фудбалери Манчестер ситија савладали су ПСЖ 2:1, док је Милан славио против Атлетико Мадрида 0:1.

ЛИГА ШАМПИОНА: Копљаници воле преокрете, Џеков БЛИЦКРИГ погурао Интер

НОВЕ МУКЕ ЗА БАЈЕРН: Искусни нападач позитиван на корону

СПАЛЕТИ ОДБИО ДА СЕ РУКУЈЕ СА ВИТОРИЈОМ: Уместо поздрава са противничким тренером, ОТИШАО у тунел (ВИДЕО)

У дербију вечери између Манчестер ситија и ПСЖ, после неефикасних првих 45 минута, у наставку је виђена голеада. Домаћи тим је био бољи противник у првом делу, али су до предности дошли Свеци у 50. минуту преко Килијана Мбапеа.

Нису Грађани престајали са нападима и награда је стигла у 63. минуту. Стерлинг је на асистенцију Жесуса поравнао. Потпуни преокрет је донео управо Бразилац 14 минута пре краја.

Лајпциг је без проблема славио на гостовању Брижу (0:5). Све су Бикови решили у првом полувремену, када су постигли чак четири гола. Стрелци су били Нкунку, Форсберг x2, Андре Силва. Нкунку је у завршници меча потврдио победу.

Фудбалери Милана у утакмици у којој су имали императив победе успели су да дођу до невероватног тријумфа над Ателтиком. А јунак Росонера је Жуниор Месиас, играч који до пре неколико година није био професионалац. Одличан центаршут Кесија, а резервисти је преостало само да се поклони и закуца лопту у мрежу у 87. минуту меча.

Ливерпул је у мечу који за њих није имао резултатски значај био бољи од своје старе муштерије, Порта. Црвени су головима Алкантаре и Салаха (2:0) освојили и 15 бод у овогодишњем такмичењу.

У последњем колу су све три екипе у игри за пролаз са друге позиције, сем Ливерпула (који је обезбедио прво место).

Фудбалери Дортмунда су поново разочарали своје навијаче. У мечу који им је био кључан одиграли су испод сваког нивоа. Ту немоћ је искористио одлични Спортинг и славио са 3:1.

Питање победника је решено у првих 45 минута када је Педро Гонцалвес погодио у 30. и 39. минуту. Победу је оверио Педро Поро у 80. минуту. Мален је само ублажио пораз жуто-црних у 93. минуту.

Ово је била директна борба за друго место, а после овог меча португалски тим је у предности због победе над ривалом са већом разликом и тако је обезбедио нокаут фазу Лиге шампиона.

Ајакс је резервисао прво место и пре победе над Бешикташом у Истанбулу (2:1).

Реал Мадрид је у групи Д успео да се реваншира Шерифу за шокантни пораз од Молдаваца у Шпанији (2:1).

Вођство Галактикосима је донео Алаба у 30. минуту. Крос је дуплирао предност у надокнади првог дела игре. Сјајно је Немац пласирао лопту, која је од пречке завршила у голу Атанасиадиса. Бензема је у 56. минуту постигао још један погодак за Беле.

Интер је раније током вечери победио Шахтјор 2:0.

Реал и Интер су обезбедили осмину финала, а ко ће са које позиције у нокаут фазу одлучиће у међусобном дуелу у Мадриду.

Шериф је трећи и играће у Лиги Европе на пролеће.