ЛИГА ШАМПИОНА: Хет-трик Милика и МАЈСТОРИЈА Салаха одвели Наполи и Ливерпул у осмину финала (ВИДЕО)

10.12.2019. 20:45
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Последње коло групне фазе елитног такмичења.

Фудбалери Ливерпула и Наполија обезбедили су пласман у осмину финала Лиге шампиона победама у последњем колу групе Е. Актуелни шампион Европе савладао је Салцбург на "Ред Бул Арени" резултатом 2:0 (0:0), док су "Наполитанци" декласирали Генк резултатом 4:0 (3:0).

ДОК ЈЕ РАЗБИЈАО ЈУВЕНТУС: Лопови ОБИЛИ Сергејеву кућу, однели накит вредан више од 100.000 евра (ВИДЕО)

СКАНДАЛ О КОЈЕМ ЋЕ СЕ ЈОШ ДУГО ПРИЧАТИ: Фудбалери Звезде дрогирани у Атини! Нису могли да трче! (ВИДЕО)

ПОЧЕТНИК НА ЦЕНТРУ У ХУМСКОЈ: УЕФА изненадила одлуком ко ће судити меч Партизан - Астана

Меч у Аустрији одлучен је за само два минута у другом полувремену. Гости су повели преко Кеите, коме је сјајно асистирао Мане, док је други погодак на мајсторски начин постигао Салах, прецизним ударцем десном ногом практично из мртвог угла.

Прво полувреме на "Ред Бул Арени" је било јако узбудљиво, али без погодака. Салцбург је имао неколико одличних шанси, а у чак шест наврата шутирали су у оквир гола у том периоду игре, наспрам три покушаја Енглеза. Халанд је пропустио пар одличних шанси, али је и Египћанин промашивао на другој страни. Ипак, након голова у 57. и 58. минуту свима је било јасно да ће Црвени у нокаут фазу, а Аустријанци у Лигу Европе.

Много мање узбуђења виђено је на "Сао Паолу". Милик је довео домаће у вођство, већ у трећем минуту, а до краја првог дела Пољак је комплетирао и хет-трик. Тријумф и пролаз Наполија потврдио је Белгијанац Мертенс голом са "беле тачке" 15-ак минута пре краја сусрета.

На крају, Ливерпул је окончао такмичење као освајач групе Е са 13 бодова, други је Наполи са 12, док је трећепласирани Салцбург стао на седам поена. Генк је у овој "пакленој" конкуренцији успео да освоји тек један поен, уз катастрофалну гол разлику од 5:20.