ЛИГА ШАМПИОНА: Један Роналдо недовољан за Лион, Јувентус "изневерио" Звезду

07.08.2020. 22:56 23:48
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Фото: Танјуг/АП

Драма у Торину.

Лион је елиминисао Јувентус у осмини финала Лиге шампиона. Првак Италије славио је у реваншу у Торину резултатом 2:1 (1:1), али је клуб из Француске изборио пласман међу осам најбољих тимова Европе због гола  постигнутог у гостима. Пролазак Лиона у четвртфинале значи и да ће првак Србије Црвена звезда квалификације за Лигу шампиона почети од првог кола, а не од друге рунде. Црвено-белима је био потребан успех Јувентуса и Барселоне у двомечевима са Лионом и Наполијем, како би прескочили уводну рунду квалификација за елитно такмичење.

СТАНКОВИЋ ОТВОРИО ДУШУ: Биће још појачања! Ова два мајстора су велике жеље Звезде

ЛЕОНАРДО СВЕ БЛИЖИ ХУМСКОЈ: Љубимац југа је ОВО поручио Гробарима (ВИДЕО)

ТРАМПА КОЈА ТРЕСЕ СЕРИЈУ А: Никола Миленковић облачи дрес италијанског великана (ФОТО)

Лион је шокирао домаћина већ на почетку утакмице. Мемфис Депај је реализовао једанаестерац у 12. минуту, али је Кристијано Роналдо узвратио са "истог места" до одласка на велики одмор. Португалац је дао гол из пенала у 43. минуту и вратио неизвесност.

Бљесак Роналда у 60. минуту најавио је драму. Нападач "старе даме" је одапео праћку левом ногом са 20-ак метара и донео преокрет, 2:1.

Јувентус је покушавао да стигне до трећег поготка, али није успео да још једном пронађе пут до мреже Антонија Лопеза.

Ривал Лиона у четвртфиналу биће Манчестер сити који је избацио Реал Мадрид (прочитајте ОВДЕ).

Лига шампиона, реванши осмине финала

Јувентус – Лион 2:1 (први меч 0:1)

(Роналдо 43п, 60 – Депај 12п)

Манчестер сити – Реал Мадрид 2:1 (2:1)

(Стерлинг 9, Габријел Жезус 68 - Бензмеа 28)

Субота

Барслеона – Наполи 21.00 (1:1)

Бајерн – Челси 21.00 (3:0)

Атлетико Мадрид, Аталанта, ПСЖ и Лајпциг већ су изборили пласман у четвртфинале Лиге шампиона пре пандемије корона вируса.

Погледајте како изгледа руска фудбалерка Ксенија Коваленко.

ВЕЋ ОВОГ ЛЕТА: Меси се СЕЛИ на ЧИЗМУ, ево због чега НАПУШТА Барселону (ФОТО)

ЏЕКО РАЗОЧАРАН: Појели су нас, требали смо да играмо ПРЕКО МЕНЕ!

МИЈАТОВИЋ ОТКРИО СУДБИНУ ЛУКЕ ЈОВИЋА: Бернабеу му је све даљи!

ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН У ПРОБЛЕМУ: Љути РИВАЛ све јачи - из Русије стигло СТРАШНО појачање!