ЛИГА ШАМПИОНА: Победа Лација у Риму, ПСЖ на корак од четврфинала

14.02.2024. 23:00
Lacio - Bajern
Лацио - Бајерн / Извор: Реутерс

Одигана су до сада чети меча осмине финала елитног такмичења.

Одигране су још две утакмице осмине финала Лиге шампиона за фудбалере. ПСЖ је насвом терену славио са 2:0 против Реал Сосиједада, док је Лацио у Риму победио са 1:0 Бајерн из Минхена.

ПИКСИ ИХ ЗОВЕ НА МАРТОВСКЕ УТАКМИЦЕ: Бивши играчи Звезде у конкуренцији за мечеве против Русије и КипраDragan Stojković

Ковачевић потписао за ПартизанIgor Duljaj, FK Partizan

Ковачевић потписао за Партизан

ИЗ СЕРИЈЕ А У ИВАЊИЦУ: Јавор довео нападача Trivante Stjuart

ИЗ СЕРИЈЕ А У ИВАЊИЦУ: Јавор довео нападача

Меч у Риму је одлучен у 69. минуту. Тада је Дајо Упамекано добио црвени картон после врло неопрезног старта над Данцем Густавом Исаксом у шеснаестерцу, а скривио је и једанаестерац.

Ћиро Имбиле је био сигуран, али нису успели до краја Римљани да искористе бројчану пшредност и сада само са једним голом предности одлазе на реванш у Минхен.

ЛАЦИО - БАЈЕРН 1:0 (0:0)

Стрелац: Имобиле 69.

Стадион: Олимпико, Рим.

Судија: Франсоа Летексје (Француска).

Жути картон: Кимих (Бајерн).

Црвени картон: Упамекано (Бајерн) у 67. минуту.

Лацио: Проведел, Марушић, Хила (од 81. Патрик), Ромањоли, Хисај (од 60. Лацари), Гендузи, Весино, Алберто (од 81. Камада), Исаксен (од 74. Педро), Имобиле (од 74. Кастељанос), Андерсон.

Бајерн Минхен: Нојер, Мазрауи, Упамекано, Ким, Гереиро, Кимих, Горецка (од 73. Де Лихт), Сане (од 81. Тел), Милер (од 82. Чупо-Мотинг), Мусијала, Кејн.

Парижани су резултатом 2:0 савладали Реал Сосиједад, а оба поготка виђена су у другом делу игре. Имали су фудбалери ПСЖ-а иницијативу и у првих 45 минута, али то нису успевали да материјализују.

Играо се 56. минут када се мрежа први пут затресла. Одлично је Ембапе испратио центаршут Маркињоса на другој стативи и рутински погодио за вођство. Само пет минута касније Ембапе је могао да дуплира предност, међутим, његов ударац уздрмао је пречку.

Ипак, сваку наду шпанске екипе угасио је Баркола када је ударцем врхом копачке погодио мрежу за велики тријумф своје екипе.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - РЕАЛ СОСИЈЕДАД 2:0 (0:0)

Стрелци: Ембапе 58, Баркола 70.

Стадион: Парк Принчева, Париз.

Судија: Марко Гвида (Италија).

Жути картони: Ле Норманд, Траоре (Реал Сосиједад).

ПСЖ: Донарума, Хакими, Маркињос, Данило (од 72. Ернандез), Бералдо, Заир-Емери, Руиз, Витиња, Дембеле (од 82. Коло Муани), Ембапе, Баркола (од 72. Асенсио).

Реал Сосиједад: Ремиро, Траоре, Зубелдија, Ле Норманд (79. Пачеко), Галан (од 88. Арамбуру), Мендез (од 79. Туријентес), Зубименди, Мерино, Кубо, Силва (од 79. Садик), Баренечеа (од 66. Захарјан).