ЛИГА ШАМПИОНА: Ливерпул на прагу полуфинала, важна победа Тотенхема

09.04.2019. 22:55
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Почело четвртфинале елитног такмичења.

Вечерашњим утакмицама настављено је такмичење у Лиги шампиона, а први четвртфинални дуели одиграни су у Енглеској. У острвском дербију на новом стадиону Тотенхема Певци су савладали Манчестер сити резултатом 1:0, док је Ливерпул победом на Енфилду над Портом од 2:0 направио велики корак ка полуфиналу.

КАКАВ МОМЕНАТ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Оно што се десило после ВАР-а може да промени ИСТОРИЈУ фудбала (ВИДЕО)

ТРАНСФЕР БОМБА: Европски ВЕЛИКАН купује Луку Јовића, понуда која се не одбија (ФОТО)

СТРАВИЧАН НОКАУТ: Србин у Марибору УСПАВАО Словенца! Десном ногом га послао у ЦАРСТВО снова (ВИДЕО)

Екипа Тотенхема савладала је Манчестер сити са 1:0 на свом новом стадиону, а победу Певцима донео је Хјунг-Мин Сон у 78. минуту меча. Ипак, можда и кључни тренутак утакмице догодио се у првом полувремену када је Уго Љорис зауставио ударац Серхија Агуера из пенала.

Ugo Ljoris
Уго Љорис / Извор: Реутерс

Холандски судија Бјорн Кујперс је уз помоћ ВАР технологије досудио пенал за Грађане после играња руком Денија Роуза у казненом простору, али је француски голман прочитао нападача Ситија и одбранио његов шут.

У 78. минуту утакмице је Сон избегао офсајд замку дефанзиваца гостију и успео је да спасе лопту која му је бежала у гол аут, да би у наставку савладао Едерсона, који је могао и боље да реагује.

Велики проблем за Певце би могла да буде повреда Харија Кејна који је због тога напустио игру у 58. минуту утакмице.

ТОТЕНХЕМ - МАНЧЕСТЕР СИТИ 1:0

СТАДИОН: Тотенхем Хотспур (Лондон)

СУДИЈА: Бјорн Кујперс (Холандија)

СТРЕЛЦИ: Сон 78'

ЖУТИ КАРТОНИ: Роуз - Лапорт, Марез

ЦРВЕНИ КАРТОНИ:

ТОТЕНХЕМ: Љорис - Трипијер, Алдервејрелд, Фертонген, Роуз - Ериксен, Винкс (од 81. Вањама), Сисоко - Али (од 87. Љоренте), Кејн (од 58. Моура), Сон. Клупа: Гацанига, Санчез, Фојт, Дејвис, Вањама, Моура, Љоренте. Тренер: Покетино.

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Едерсон - Вокер, Отаменди, Лапорт, Делф - Гундоган, Фернандињо, Давид Силва (од 89. Де Брујне) - Марез (од 89. Сане), Агуеро (од 71. Габријел Жесус), Стерлинг. Клупа: Мурић, Стоунс, Компани, Фоден, Де Брујне, Сане, Габријел Жесус. Тренер: Гвардиола.

СНАЖНА ПОРУКА ЛЕГЕНДЕ: Дуле Савић позива на МОБИЛИЗАЦИЈУ (ВИДЕО)

ТОШЕ ПРОЕСКИ ЈЕ ПОСЛЕДЊУ ВОЛЕО ЊУ: Андријана сада има ДЕТЕ, а ПОМЕРИЛА је границе у РУКОМЕТУ (ФОТО)

МАНДАРИЋ БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: Српски бизнисмен ОТКРИО зашто није преузео Партизан

Фудбалери Ливерпула савладали су на домаћем терену Порто резултатом 2:0. Редси су утакмицу решили у првој трећини меча. Домаћу екипу је у вођство довео Наби Кеита голом у петом минуту, а у 26. је коначан резултат поставио Роберто Фирмино.

Nabi Keita
Наби Кеита / Извор: Реутерс

Кеита је на самом старту меча довео Редсе у вођство прецизним ударцем са ивице шеснаестерца после додавања Роберта Фирмина. Бразилац је после асистенције успео и да се упише у стрелце голом после сјајно убачене лопте Трента Александер-Арнолда.

У наставку меча је нападач гостију Муса Марега промашио неколико великих шанси и тако кумовао великој победи Ливерпула.

ЛИВЕРПУЛ - ПОРТО 2:0

СТАДИОН: Енфилд (Ливерпул)

СУДИЈА: Антонио Матеу (Шпанија)

СТРЕЛЦИ: Кеита 5', Фирмино 26'

ЖУТИ КАРТОНИ: Соареш, Фелипе

ЛИВЕРПУЛ: Алисон - Александер-Арлонд, Ловрен, Ван Дајк, Милнер - Хендерсон, Фабињо, Кеита - Салах, Фирмино (од 82. Стариџ), Мане (од 73. Ориги). Клупа: Мињоле, Матип, Гомез, Вајналдум, Шаћири, Стариџ, Ориги. Тренер: Клоп.

ПОРТО: Касиљас - М. Переира (од 77. Фернандо), Фелипе, Милитао, Тељес - Отавињо, Д. Переира, Торес (од 73. Кошта), Корона - Марега, Соареш (од 62. Брахими). Клупа: Вана, Леите, Фернандо, Брахими, Андре Переира, Кошта, Хернани. Тренер: Консеисао.

Погледајте како изгледа Хеорхина Родригез, девојка Кристијана Роналда.