ЛИГА ШАМПИОНА: Ливерпул размонтирао Сити, Клоп очитао лекцију Гвардиоли! Рома сама себе победила у Барселони (ВИДЕО)

04.04.2018. 22:39
Fudbaleri Liverpula
Фудбалери Ливерпула / Извор: Реутерс

Домаћини сигурни у мечевима четвртфинала који су одиграни у среду.

Јирген Клоп је постао ноћна мора Пепа Гвардиоле, а Ливерпул је декласирао Манчестер сити у првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона резултатом 3:0 (3:0). „Редси“ су једини тим у Премијер лиги Енглеске који је ове сезоне савладао моћне „грађане“, а после националног шампионата скинули су им скалп у много важнијој утакмици, која би могла да буде кључна за пласман међу четири најбоља тима Старог континента. У другом дуелу вечери, Барселона је надиграла Рому резултатом 4:1 (1:0), а гости су постигли два аутогола.

Ливерпул је оборио на колена госте из Манчестера у року од 19 минута. Мохамед Салах је после сумњиве офсајд позиције на почетку акције искористио смушеност одбране Ситија и матирао голмана Едерсона у 12. минуту.

Предност домаћина је дуплирао Окслајд Чемберлен сјајним ударцем са 20-ак метара, да би „Енфлид“ експлодирао у 31. минуту, када је Мане постигао гол главом на асистенцију Салаха. Египћанин се повредио почетком другог полувремена, али је Ливерпул имао контролу над утакмицом и без најбољег играча. "Редси" су очитали лекцију препотентним "грађанима" који нису шутнули у оквир гола (!?) и сада су апсолутни фаворит за пролазак у завршницу елитног клупског такмичења.

Lionel Mesi, Luis Suarez i Andres Inijesta
Лионел Меси, Луис Суарез и Андрес Инијеста / Извор: Реутерс

Барселона се мучила са Ромом у првом полувремену, судија Дани Макели је пропустио да досуди пнел за „вучицу“ у раној фази меча после дуела Умтитија и Џека (10. минут), а Каталонци су до предности стигли у 38. минуту. Данијеле Де Роси је покушао да пресече акцију Инијесте и Месија и у најбољој намери је погрешио и сместио лопту у своју мрежу.

Домаћин је у наставку додао гас, а Римљани су затресли своју мрежу и у 55. минуту када је Манолас клизећим стартом прво погодио стативу, а онда га је лопта погодила и завршила иза Алисона.

Само 240 секунди касније чувар мреже Роме је одбранио ударац Суареза, али је на одбијену лопту натрчао Пике и повећао на убедљивих 3:0. Међутим, гости се нису предали и преко Едина Џека смањили на 3:1 у 80. минуту, да би Суарез у 87. минуту вратио Брасу на сигурних "плус три". Капитен Србије Александар Коларов је провео цео меч на терену у екипи Роме и добио жути картон у 44. минуту после фаула над Месијем.

Реванш утакмице Манчестер сити - Ливерпул и Рома - Барселона на програму су 10. априла.