ТЕШКИ ДАНИ ЗА ЂАВОЛЕ: Манчестер остао и без Лиге Европе, слави се у Данској

FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Реутерс

Узбудљиви дуели.

Одиграни су мечеви последњег кола група А,Ц и Д у Лиги шампиона.

ЛИГА ШАМПИОНА: Расплет у групи Б, Севиља остала и без Лиге Европе (ВИДЕО)FK Sevilja

ЛИГА ШАМПИОНА: Расплет у групи Б, Севиља остала и без Лиге Европе (ВИДЕО)

СВЕТСКО КЛУПСКО ПРВЕНСТВО: Ал Итихад без проблема до четвртфинала FK Al Itihad

СВЕТСКО КЛУПСКО ПРВЕНСТВО: Ал Итихад без проблема до четвртфинала

Роналдо: Заиста ми је жао што нисам раније дошао у Ал НасрKristijano Ronaldo

Роналдо: Заиста ми је жао што нисам раније дошао у Ал Наср

Фудбалери Манчестер јунајтеда завршили су европску авантуру за ову сезону. Ђаволима је у последњем колу била потребна победа над Бајерном и реми на мечу Копенхагена и Галатасараја да би обезбедили осмину финала Лиге шампиона. Ипак, ништа од тога се није десило.

Тим Ерика Тен Хага је поражен од Бајерна минмалним резултатом (1:0) на Олд Трафорду. Тренутак одлуке десио се у 71. минуту када је Коман погодио на асистенцију Кејна.

Копенхаген се докопао нокаут фазе. Данци су савладали Галатасарај у директном окршају. Као и у Енглеској, један гол је пресудио. Лерагер је голом у 58. минуту био кобан по Турке, који ће такмичење наставити у 1/16 финала Лиге Европе.

Фудбалерима Наполија је био довољан и реми за место у нокаут фази, а Италијани нису калкулисали и савладали су Брагу (2:0) на стадиону "Дијего Армандо Марадона". Изабраницима Валтера Мацарија је било довољно прво полувреме. Саци је постигао аутогол, да би касније и Осимен постигао први гол у овогодишњој Лиги шампиона.

Реал је славио на гостовању Унион Берлину (3:2) и тако завршио групну фазу са свих шест победа.

Интер је пропустио прилику да победом над Реал Сосиједадом обезбеди прво место у групи Д, али је меч завршен без голова и тим из Сан Себастијана иде са пол позиције међу 16 најбољих. Бенфика је била боља од Салцбурга (1:3) и обезбедила место у Лиги Европе. Херој Португалаца је био Кабрал који је погодио у четвртом минуту надокнаде чиме је тим из Лисабона завршио као трећи у групи због боље гол разлике у односу на Салцбург.