ЛИГА ШАМПИОНА: Спектакуларан меч у Мадриду, Реал први финалиста (ВИДЕО+ФОТО)

01.05.2018. 22:39
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Реутерс

Бурна утакмица.

Реал је први финалиста Лиге шампиона! Краљевски клуб је одиграо 2:2 против Бајерна у Мадриду у реваншу полуфинала и тако сачувао предност стечену победом 2:1 у Минхену прошле недеље. Мадриђани ће у Кијеву 16. пут играти у финалу Купа/Лиге шампиона, а имаће шансу да освоје 13. континенталну круну. Реал ће 25. маја у главном граду Украјине бранити трофеј и имаће шансу да постане први клуб са три везана пехара у 21. веку.

ЗА ЊЕГА НЕ ПОСТОЈЕ ГРАНИЦЕ: Кристијано Роналдо поставио НОВИ РЕКОРД (ФОТО)

СРБИН ПРЕУЗИМА АРСЕНАЛ! Није Јокан, а није ни Пикси (ФОТО)

Гости су отворили утакмицу на феноменалан начин, повели су већ у трећем минуту,  а стрелац је, као и у првом мечу, био Џошуа Кимих. Капитен Томас Милер је убацио лопту, она се одбила до Кимиха, који је брзо и одлучно реаговао и сместио је иза леђа Кејлора Наваса.

СЕНЗАЦИЈА: Конте се враћа кући! (ФОТО)

Због ње и њених врелих фотографија, Барселонини календари се купују само тако (ФОТО)

Реал је успео да се врати веома брзо. Марсело је одлично центрирао са крила, а Карим Бензема се одлично снашао на "другој стативи", и лако главом затресао мрежу.

СВЕ ЈЕ ДОГОВОРЕНО: Најскупљи на планети ће бити члан Манчестер јунајтеда (ФОТО)

Прва сумњива ситуација на мечу виђена је у 17. минуту. Стартовао је Серхио Рамос на Роберта Левандовског са леђа, али турски арбитар је само одмахнуо руком. Бајерн је поново могао да поведе у 33. минуту. Имали су Баварци две шансе у пет секунди, ударац Левандовског је одбранио Навас, а на лопту је налетео Хаме Родригез и са само четири метра је пребацио преко гола. У 39. минуту прву шансу на утакмици имао је Кристијано Роналдо, али је ударац Португалца одлично одбранио Улрајх.

НИШТА ОД ПАРТИЗАНА? Талентовани стручњак ипак у Израелу? (ФОТО)

Главни судија Чунејт Чакир је поново био у центру пажње у 45. минуту, кад није свирао пенал за госте, иако је да је Марсело је играо руком.

Само што је почело друго полувреме, Реал је повео. Не зна се ко је направио већу грешку, Толисо који је желео да врати лопту голману, или Улрајх који је катастрофално реаговао. Све то је испратио Карим Бензема и лако послао лопту у небрањену мрежу.

КО ИДЕ, А КО ОСТАЈЕ? Партизан спрема ОГРОМАН ремонт тима (ФОТО)

Већ у 51. минуту Бајерн је могао до 2:2, али је ударац Алабе, који је мало скренуо један дефанзивац Реала, успешнобрани Навас и скреће лопту у корнер. Шансу, и то какву, да реши питање победника двомеча, имао је Кристијано Роналдо у 54. минуту, али је промашио цео гол са пет метара.

ДА БУДЕ ЗАНИМЉИВИЈЕ: ФИА одобрила промене у Формули 1

Брзо је стигла казна за тај промашај. Хаме Родригез, фудбалер Реала на позајмици у Бајерну, је из другог покушаја успео да матира Наваса, а очекивано се није радовао, за разлику од његових саиграча и навијача Бајерна који су у том тренутку поново поверовали да могу до победе и пласмана у финале.

РЕШЕНО: Бивши репрезентативац Србије неће мењати клуб

ЗВЕЗДА ВЕЋ СПРЕМИЛА СПИСАК ПОЈАЧАЊА: На њему су и два играча из Србије (ФОТО)

НБА: Србин ГЛАВНИ кандидат за првог тренера! (ФОТО)

Бајерн је имао феноменалну шансу да поново поведе у 73. минуту, али је ударац Толиса чудесно одбранио Навас. Нову шансу за Баварце имао је Милер у 79. минуту, али је поново на голу био одличан Навас, без сумње најбољи играч утакмице. У првом минуту надокнаде, после корнера, Хумелс је имао шансу да одведе Бајерн у финале, али је главом шутирао поред гола.

РЕАЛ - БАЈЕРН 2:2

СТРЕЛЦИ: Бензема у 11. и 46. за Реал, а Кимих у 3. и Хаме Родригез у 63. минуту за Бајерн. СТАДИОН: Сантјаго Бернабеу у Мадриду. ГЛЕДАЛАЦА: 80.000. СУДИЈА: Чунејт Чакир (Турска).

РЕАЛ: Навас, Васкез, Варан, Рамос, Марсело, Асенсио (од 88. Начо), Ковачић (од 72. Каземиро), Крос, Модрић, Бензема (од 72. Бејл), Кристијано Роналдо.

БАЈЕРН: Улрајх, Кимих, Зуле, Хумелс, Алаба, Алкантара, Толисо (од 74. Вагнер), Милер, Хаме Родригез (од 83. Хави Мартинез), Рибери, Левандовски.

ЗА ЏАБЕ: У Јувентус стиже страшно појачање из Ливерпула