ЛИГА ШАМПИОНА: ПСЖ понизио Барселону (ВИДЕО)

14.02.2017. 22:41
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Реутерс

Одигране утакмице у Паризу и Лисабону.

Настављено је такмичење у Лиги шампиона, и то утакмицама осмине финала. Играно је у Паризу и у Лисабону, а велико изненађење виђено је на "Парку принчева". Није сензација што је Пари Сен Жермен победио Барселону, али је сензационалан резултат, а то је 4:0. На "Ла Лужу", Бенфика је савладала Борусију Дортмунд, "минималцем" - 1:0

Као што је речено, Свеци су савладали госте из Шпаније, а уводни гол дао је Анхел ди Марија, у 18. минуту.

ДИ МАРИЈА, ДИ МАРИЈА... Дао је ГОЛЧИНУ коју ће памтити ЦЕЛОГ живота (ВИДЕО)

Већ у 40. минуту, Парижани су повели и са 2:0, а погодак за нови "плус" постигао је Јулијан Дракслер

У наставку меча, настављен је потоп Барсе, за коју су играли и Лионел Меси, и Нејмар, и Луис Суарез.... Ипак, спаса није било. У стрелце се опет уписао ди Марија (55. минут), а на 4:0 повећао је Единсон Кавани, у 72. минуту.

FK Pari Sen Žermen
ФК Пари Сен Жермен / Извор: Реутерс

Овај пораз Барселоне запао је одмах за око свима, па су они који прецизно воде евиденцију потврдили да је Барса примила четири гола само шест пута у 223 утакмице у најквалитетнијем европском такмичењу. Пет нису никада.

У другој утакмици вечери, Орлови су победили Немце, а једини гол је дао Константинос Митроглу, али треба да се каже да је у другом полувремену Пјер-Емерик Обамејанг пропустио прилику да реализује пенал. Све време за Бенфику играо је Љубомир Фејса.