ЛИГА ШАМПИОНА: Расплет у групи Б, Севиља остала и без Лиге Европе (ВИДЕО)

12.12.2023. 21:32
FK Sevilja
ФК Севиља / Извор: Реутерс

Реми ПСВ-а и Арсенала.

Одигране су прве две утакмице вечерашњег програма Лиге шампиона, а оба меча донела су коначан расплет у групи Б, макар када је у питању Лига Европе. ПСВ и Арсенал одиграли су 1:1 у Ајндховену и већ је било познато да су оба тима обезбедила пласман у осмину финала, док су Ленс и Севиља одлучивали о путнику у Лигу Европе, а француски тим је славио победу од 2:1.

Роналдо: Заиста ми је жао што нисам раније дошао у Ал НасрKristijano Ronaldo

Роналдо: Заиста ми је жао што нисам раније дошао у Ал Наср

Гвардиола не штеди речи хвале за Звезду: "Институција од клуба са великим престижом" Причао и о Светиславу ПешићуPep Gvardiola

ПРЕОКРЕТ: Славиша Јокановић неће бити селектор Црне ГореSlaviÅ¡a Jokanović

ПРЕОКРЕТ: Славиша Јокановић неће бити селектор Црне Горе

Севиљи је у Француској била потребна победа како би обезбедили Лигу Европе која је практично ''њихово'' такмичење, али није успела у томе па су Немања Гудељ и Марко Дмитровић завршили такмичењуе у Европи. Севиља је кренула веома офанзивно, али то није донело много кортисти тиму из Шпаније, па је прво полувреме било прилично сиромашно и без правих шасни. Све се распламсало у другом полувремену. Севиља је могла до гола када је Педроса у 57. минуту погодио пречку, али је Ленс први стигао до вођства из пенала који је прецизно извео Франковски у 63. минуту. У 79. минуту је Медина, над којим је направљне једанаестерац из којег је Ленс повео, направи пенал пошто је вукао Ел Несирија у свом шеснаестерцу. Серихо Рамос је извео пенал, али је Самба успео да му одбрани ударац. Међутим, пенал је поновљен пошто је раније изашао са гол линије, а из другог пута је Рамос био прецизнији. Чинило се да ће на крају бити нерешено, али је у петом минуту судијске надокнаде Фулђини донео Ленсу сва три бода и потврду пласмана у Лигу Европе.

У мечу који није имао резултатски значај ПСВ и Арсенал су одиграли отворену утакмицу. Домаћин је у 19. минуту многао до вођства, али је Вертсен погодио стативу, да би се Арсенал реванширао десет минута касније када је Ел Нени такође погодио стативу. Ипак, гости из Лондона стигли су до предности у 42. минуту преко Нкетије коме је асистирао Рис Нелсон. Наставил осе са отвреном игром и у другом полувремену и Verttsen је био прецизнији овог пута. Шутирао је у 50. минуту, још једном погодио стативу, али се овог пута лопта одбила у мрежу и било је то 1:1. Било је још не,колико шанси на обе стране, а у 82. минуту је Кивиор постигао и други гол за Арсенал који је поништен због офсајда. У последњим тренуцима меча Тросар је имао велику прилику, али је његов шут Бенитез одбранио и остало је 1:1.