ЛИГА ШАМПИОНА: Реми у Мадриду! Винисијус ГОЛЧИНОМ "скинуо паучину" - Де Брујне показао МАЈСТОРСТВО (ВИДЕО)

09.05.2023. 23:07
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Профимедиа

Први меч полуфинала Лиге шампиона.

Први меч полуфинала УЕФА Лиге шампиона, између Реал Мадрида и Манчестер ситија, кој је одигран на стадиону "Сантијаго Бернабеу", завршен је резултатом 1:1.

ЗАСЛУЖЕНО: Митровић у најбољем тиму Чемпионшипа СВИХ ВРЕМЕНА!

КАЗНА НАВИЈАЧИМА ЗБОГ ВРЕЂАЊА ВЛАХОВИЋА: Затворен део стадиона Аталанте!

ХОРХЕ МЕСИ: Лео не иде у Саудијску Арабију

Већ у првих 10 минута Манчестер сити је био тај који је показао своје намере. Де Брујне је имао неколико озбиљних лопти, а у 9. минуту шанса за госте, Де Брујне и Силва су комбиновали, на крају Белгијанац шутира и Белгијанац брани, Куртоа је био на месту.

Јасно је било и да ће Винисиус имати проблема са Вокером који је једнако брз, одбрана Манчестер ситија је заиста изгледала сјајно на старту утакмице.

У 13. минуту нова шанса за Манчестер сити, и опет је Куртоа сјајно одбранио, Родри је био тај који је припретио.

Прву какву-такву претњу Реал Мадрид је имао у 18. минуту када је Едерсон добро прочитао намеру Родрига који је тражио Бензему у средини.

Сити је имао велики посед, а онда у 25. минуту шанса за Реал. Винисиус је трагао за Бенземом, Дијаз је успео да пресретне пас на невероватан начин.

Ипак, нико ништа није могао у 36. минуту. Све је почело од Куртое, Камавинга је био на левој страни, дупли пас са Модрићем који му је послао изврсну лопту, довољно за његов дуг трк, уследила је лопта за Винисиуса који шутира са 20 метара и погађа на сјајан начин!

Прилично тензично до краја полувремена, Крос је добио и жути картон, видели смо неколико оштрих стартова, најава занимљивог наставка.

Реал је боље кренуо у наставак, имали су нешто већи посед, а у 52. минуту нова шанса на утакмици, поново за Манчестер сити. Кевин Де Брујне се наместио на шут, али и овога пута је успешнији био његов сународник на голу Реала.

Велики кредит иде и за Алабу који је одрађивао савршен посао у одбрани Реала, а испред гола Манчестер ситија се више играло и играчи Реала су у два наврата за врло кратко време тражили пенал, а нису добили ниједан!

И онда је на сцену ступио Кевин Де Брујне, одложио му је Гундоган лопту у том 67. минуту, а он је свом снагом шутнуо са око 20 метара, отприлике са исте позиције са које је Винисиуспостигао гол и - погодио!

Анћелоти је убрзо добио жути картон због протеста, а после овог гола Реал је био ближи да постигне нови. Едерсон је сјајно зауставио ударац Бенземе којег је пронашао Крос из слободног ударца, а до краја је било тешко пронаћи неку добру акцију и једних и других.

Све упућује на то да ћемо гледати прави фудбалски спектакл у Манчестеру, кроз осам дана (17.05).

Други полуфинални пар чине италијанске екипе Интер и Милан, који ће снаге одмерити у среду од 21 час.

"Преузми бесплатно - бонус за спортско клађење 1.000 РСД"