13.03.2024. 23:08
FK Borusija Dortmund
ФК Борусија Дортмунд / Извор: Профимедиа

Пласман у четвртфинале...

Фудбалери немачког Дортмунда пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су вечерас на свом терену у реванш-мечу осмине финала савладали холандски ПСВ са 2:0. То им је био више него довољно за пролаз даље, јер је први меч завршен резултатом 1:1.

БУРНО У ХУМСКОЈ: Разбијени прозори на свлачионици судијаNavijači Partizana

БУРНО У ХУМСКОЈ: Разбијени прозори на свлачионици судија

”ДОШЛИ СМО СА НАМЕРОМ ДА ПОБЕДИМО”: Гаћиновић задовољан победом у Хумској!Vladimir Gaćinović

”ДОШЛИ СМО СА НАМЕРОМ ДА ПОБЕДИМО”: Гаћиновић задовољан победом у Хумској!

ПСЖ СПРЕМА БОМБУ: Милионска понуда послата у Ливерпул!luis dijaz

ПСЖ СПРЕМА БОМБУ: Милионска понуда послата у Ливерпул!

''Милионери'' су желели од самог почетка меча да изврше што снажнији притисак, потпомогнути великом подршком са трибина и у томе су и успели!

Матсен је одмах имао велику прилику за домаће, шутирао је искоса са леве стране, али је голман ПСВ-а успео да избије лопту у корнер.

Само минут и по касније, Дортмунд стиже до вођства и до гола који је, испоставиће се, и решио овај двомеч.

Лопта је била убачена са леве стране на ивицу казненог простора, где је на крају стигла до Џејдона Санча који са неких 17 метара шаље милиметарски прецизан шут по земљи у доњи десни угао гола голмана Бенитеза - 1:0.

Могли су домаћи у 16. минуту да удвоструче предност када је Брант шутирао са десне стране, голман Бенитез је кратко одбио лопту до Малена који са ивице петерца не успева да га савлада - одлични Бенитез успева ногом да одбрани и тај ударац!

Успео је касније ПСВ да се ослободни притиска и да дође до своје игре, али до краја првог полувремена су изостале озбиљније прилике за тим из Ајндховена.

После три минута игре у другом полувремену, солидан покушај имао је Мален са дистанце, али је Бенитез још једном добро интервенисао.

Много је ближи голу био Лозано у 53. минуту на другој страни! Мексиканац Ирвинг Лозано који је у полувремену заменио Тила, одмах је унео живост у офанзиви ПСВ-а и мало је недостајало да донесе изједначење свом тиму. Био је то прави пројектил са двадесетак метара, искоса са леве стране, гађао је ближи угао, али је лопта окрзнула стативу и завршила у гол-ауту.

Како се и могло очекивати, борба се распламсавала, а Дортмунд је у 64. минуту имао нову сјајну шансу када је после центаршута са десне стране Филкруг остао ''заборављен'' у казненом простору ПСВ-а, захцвалио је лопту главом, али голман Бенитез је наставио да бриљира.

Седам минута касније Бакајоко се мајсторски ослободио Хумелса, шутирао искоса са десне стране, али голман Кобел успева да избије лопту у корнер.

А онда, битна измена коју је је тренер Дортмунда Един Терзић извршио у 75. минуту меча. На терен је послао искусног Марка Ројса уместо Санча и само два минута касније Ројс одлично изводи слободан ударац са десне стране, центрирао је за Филкруга који погађа мрежу, али после краће неизвесности током провере у ВАР соби, тај гол ипак није признат због минималног офсајда.

Сјајна прилика на другој страни у 79. минуту када је опет Лозано успео да се избори за позицију за шут, гађао је искоса са леве стране ближи угао, али није био прецизан, лопта завршава поред стативе у гол-ауту.

Велики кикс Џана је могао скупо да кошта екипу Дортмунда на уласку у 90. минут меча. Буквално је поклонио лопту Тезеу испред казненог простора, овај је одмах шутирао, али је био замало непрецизан.

Али, трагичар меча био је капитен ПСВ-а Де Јонг, који је на додавање Тезеа у четвртом минуту надокнаде очајно реаговао у казненом простору домачћих и са десетак метара послао лопту високо птреко гола.

Казна је уследила већ у наредном нападу, када Марко Ројс у контри Дортмунда избија сам испред Бенитеза и рутински шаље лопту у мрежу за коначних 2:0.