ЛИГА ШАМПИОНА: Барса пребродила неугодне Украјинце, Фејнорд "преслишао" Лацио

25.10.2023. 20:43
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Реутерс

Домаћини славили.

Фудбалери Барселоне савладали су Шахтјор (2:1), док је Фејнорд био бољи од Лација (3:1) у првим утакмицама група Х и Е Лиге шампиона.

Пикеа питали ко треба да буде тренер Барсе, његов одговор је све изненадиоĐerar Pike

Пикеа питали ко треба да буде тренер Барсе, његов одговор је све изненадио

ДЕЛУЈЕ НЕМОГУЋЕ, АЛИ ЈЕ ИСТИНА: Тонали игра вечерас у ЛШ игра против Борусије Дортмунд?Sandro Tonali

Немачка, Холандија и Белгија поднеле кандидатуру за домаћина СП за жене 2027.Fifa

Немачка, Холандија и Белгија поднеле кандидатуру за домаћина СП за жене 2027.

Тим Ћавија Ернандеза остао је савршен у елитном такмичењу иако је млади стручњак пред дуел са украјинским шампионом имао прегршт кадровских проблема.

Мрежу гостију Барса је начела у 28. минуту. Гундоган је сјајно упослио Фермина Лопеза, овај волеј ударцем погодио стативу, да би на одбијену лопту натрчао Феран Торес и послао је у мрежу. Првобитно је гол био поништен, али после прегледавања ВАР снимка доказано је да је гол био регуларан и домаћи су повели.

Млади Лопез је после осам минута погодио још једну стативу, али на његову срећу лопта се од оквира гола одбила у мрежу и то је било 2:0 за Блауграну.

Георги Судаков је у 62. минуту смањио резултат, али више од тога Украјинци нису могли.

У Холандији је Фејнорд показао да је овом тренутку боља екипа од Лација. Сјајно прво полувреме било је довољно тиму са Де Кајпа. Хименез и Зеруки су донели капитално вођство тиму Арнеа Слота, с тим што им је раније већ један гол поништен и то када се Хименез нашао у офсајду.

Сјајни мексички нападач је још једним поготком у 74. минуту тотално дотукао противника. Педро је ублажио пораз голом са пенала седам минута пре краја.