ЛИГА ШАМПИОНА: Сензационални Ростов срушио Бајерн, лудило у Истанбулу (ВИДЕО+ФОТО)

23.11.2016. 22:44
Србија данас
Mesi, Nejmar, Suarez...
Меси, Нејмар, Суарез... / Извор: Профимедиа

Одиграно 5. коло најелитнијег такмичења.

Комплетирано је 5. коло Лиге шампиона. Бешикташ је избегао пораз од Бенфике, голеада у Лондону завршена је без победника, док је велики Бајерн "залеђен" на руској зими. И поред тога, гигант из Минхена је још раније обезбедио пласман међу шеснаест најбољих клубова Европе, као и мадридски Атлетико, ПСЖ и Арсенал. После претпоследње рунде, придружили су им се: Монако, Леверкузен, Борусија Дортмунд, мадридски Реал, Лестер, Јувентус, Барселона и Манчестер Сити.

За највеће изненађење, побринуо се Ростов: у првом мечу дана, Руси су у групи "Д", после преокрета, савладали минхенски Бајерн 3:2. Била је то прва, историјска, победа домаћина у најелитнијем такмичењу. Шампион Немачке дошао је у вођство голом Дагласа Коште, али је тим из Ростелмаша у финишу полувремена стигао до изједначења, а у наставку и до потпуног преокрета. Ростов се са три бода укључио за пласман на 3. место које обезбеђује наставак европског путешествија и одлазак у Лигу Европе.

Атлетико је тек у другом полувремену сломио отпор ПСВ-а и коло пре краја, обезбедио прво место у групи "Д". Мрежу тима из Ајндховена начео је Гамеиро, на додавање Антоана Гризмана, да би Француз и сам касније стигао да се упише у стрелце.

Спектакуларна утакмица виђена је и у српском дербију између Бешикташа (Душко Тошић) и гостију из Лисабона (Љубомир Фејса). "Орлови" су на полувремену водили 3:0, а трећи гол постигао је Фејса. Репрезентативац Србије је одлично одреаговао, пошто се лопта трипут одбила од пречке и стативе, али ни та предност није била довољна тиму из Лисабона. Упорни Турци појачали су ритам у наставку, постигли чак три поготка и сачували реалне шансе да се нађу у наредној фази такмичења.

Барселона је рутински изашла на крај са Селтиком, а мрежу домаћина начео је капитен Лео Меси. Аргентинац је до краја још једном савладао голмана Гордона и оставио Каталонце на челу табеле.

Манчестер Сити се мучио у Менхенгладбаху, нарочито после гола Рафаела. Успели су, ипак, Грађани пред крај првог дела да изједначе преко Силве, а ривали су дуел завршили са десеторицом. Код домаћх искључен је Стиндл, а у Гвардиолином тиму Фернандињо је морао "на туширање".

У дербију вечери, Арсенал је ремизирао против ПСЖ. Единсон Кавани је утишао "Емирате" лепим поготком на старту, да би у финишу полувремена Жиру изједначио. Гости нису били миљеници среће, јер је Верати послао лопту у сопствену мрежу, док је Лукасов шут из "слободњака" зауставила пречка. Бразилац се нешто касније искупио и лепим голом у 77. минуту донео бод Парижанима. У дуелима Наполи - Динамо Кијев и Лудогорец - Базел изостала су узбуђења, па су утакмице завршене без голова.

5. коло Лиге шампиона:

Група А

Арсенал – ПСЖ 2:2 (Жиру пенал 45 1, Верати аутогол - Кавани 18, Лукас 77.)

Лудогорец - Базел 0:0

Табела: Арсенал 11, ПСЖ 11, Лудогорец 2, Базел 2.

Група Б

Наполи – Динамо 0:0

Бешикташ - Бенфика 3:3 (Тосун 58. Кварезма пенал 82. Абубакар 89. - Гуедес 10, Семедо 25, Фејса 31.)

Табела: Наполи 8, Бенфика 8, Бешикташ 7, Динамо 2.

Група Ц

Селтик – Барселона 0:2 (Меси 24, пенал 55.)

Менхенгладбах – Манчестер сити 1:1 (Рафаел 23,  - Силва 45 1.)

Табела: Барселона 12, Манчестер сити 8, Менхенгладбах 5, Селтик 2.

Група Д

Ростов – Бајерн 3:2 (Азмун 44, Полоз 50. пенал, Нобоа 67. - Коста 35, Бернат 52.)

Атлетико - ПСВ 2:0 (Гамеиро 55, Гризман 66.)

Табела: Атлетико 15, Бајерн 9, Ростов 4, ПСВ 1.