ЛИГА ШАМПИОНА: Срби одлични, кикс Матића, Тадић ШОКИРАО Бајерн, Армејци СРУШИЛИ Реал (ВИДЕО+ФОТО)

02.10.2018. 23:00
Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Реутерс

Изузетно занимљиве утакмице.

Срби су били запажени у мечевима другог кола Лиге шампиона. Александар Коларов и Душан Тадић су били асистенти, Љубомр Фејса је био одличан у победи Бенфике у Атини, Немања Матић није помогао да Манчестер јунајтед савлада Валенсију, док је највеће изненађење приредио ЦСКА који је у Москви савладао браниоца титуле Реал.

ЛИГА ШАМПИОНА: Хет-трик Дибале у слављу Јувентуса, Грађани славили у Немачкој (ФОТО)

КОД ЊЕГА НЕМА ЦЕНЗУРЕ: Томић о Оџу, Симанићу и лошој партији Цирбеса! (ФОТО)

Највеће изненађење другог кола Лиге шампиона приредио је московски ЦСКА који је победио десетковани Реал (прочитајте ОВДЕ) голом Никола Влашића. У надокнади меча поцрвенео је голман Армејаца, капитен екипе Игор Акинфејев, али то није помогло гостима да избегну пораз.

Велико изненађење приредио је и Ајакс који је освојио бод на гостовању Бајерну. Домаћин је повео већ у четвртом минуту голом Матса Хумелса. Ајакс је брзо узвратио, а асистент за гол био је Душан Тадић (погледајте ОВДЕ).

Рома је декласирала Викторију из Плзења, а одличну партију пружио је Александар Коларов. Капитен Орлова (играо до 74. минута) је био асистент Едину Џеку за први гол на мечу. Џеко је био троструки стрелац, а истакао се и млади Ундер Ћенгиз, стрелац и асистент.

Манчестер јунајтед је и даље у кризи, није успео да савлада Валенсију. Матић је одиграо цео меч за Ђаволе.

Лион се вратио из два гола минуса и стигао до бода код куће против Шахтјора у мечу који је одигран пред празним трибинама. Два гола Жуниора Морашеа најавили су победу гостију у Лиону, али се домаћин на време тргао и ремијем стигао до бода који га је оставио на челу групе Ф у којој је Сити победио Хофехајм (прочитајте ОВДЕ).

Спектакуларан меч виђен је у Атини. Бенфика је као гост победила АЕК 3:2 иако је цело друго полувреме одиграла без Рубена Дијаса који је искључен у 45. минуту. Орлови су водили 2:0, али је Клонаридис са два гола вратио меч у егал, да би Семедо донео победу гостима. Љубомир Фејса је одиграо цео меч за Бенфику, док је Урош Ћосић играо за домаће од 68. минута.