ГОЛЕАДА У МИНХЕНУ НА ШТЕТУ МАНЧЕСТЕРА: Лудо вече у Лиги шампиона, Бенфика извршила самоубиство, Интер се провукао

20.09.2023. 22:58
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Реутерс

Централни меч био је између Бајерна и Манчестер јунајтеда.

Узбудљиво је било другог дана нове сезоне у Лиги шампиона. У дербију среде Бајерн Минхен је славио против Манчестер јунајтеда, али било је још интересантних дуела.

ЛАЗЕТИЋ ПРЕСРЕЋАН: "Част нам је и привилегија да смо гости оваквом клубу"

МОЈЕС НАЈАВИО МЕЧ СА СРПСКИМ КЛУБОМ: "За њих је велики успех што су дошли довде"

РЕАЛ ЈЕ РЕАЛ, А ЛШ ЈЕ ЊИХОВО ТАКМИЧЕЊЕ: Белингем срушио Немце у надокнади, лудница и у Турској (ВИДЕО)

А група

Минхенски Бајерн је славио резултатом 4:3 на свом стадиону против Манчестер јунајтеда. Први гол је постигао Сане у 28. минуту после велике грешке Онане, а дуплирао је предност Гнабри четири минута касније. Смањио је Хојлунд почетком другог полувремена, али то је све било од енглеског великана. Хари Кејн је са беле тачке вратио 2 у 53. минуту, а Јунајтед у животу одржао Каземиро пар минута пред истек регуларног дела меча. Ипак, све дилеме је решио Тел у другом минуту надокнаде иако је Јунајтед успео фактички тик пред судијски звиждук да смањи на 4:3 поготком опет Каземира.

У дуелу који је раније одигран Галатасарај и Копенхаген су одиграли 2:2 у Турској.

Б група

Арсенал је био немилосрдан према гостима из Ајндховена, чак 4:0 су славили против ПСВ-а. Стрелци су редом били Сака, Тросард и Жезус у првом полувремену, док је Мартин Одегард поставио коначан резултат у 70. минуту.

У другом сусрету Ленс и Севиља су ремизирали 1:1 у Француској. Окампос је у деветом минуту донео 1:0 домаћима, док је изједначење пало 15 минута касније када је Фулгини био прецизан.

Ц група

Брага је на свом терену намучила Наполи, у дуелу две екипе које играју атрактиван фудбал. Ди Лоренцо је крајем првог полувремена погодио мрежу и тај гол је био једини који смо видели све до саме завршнице меча. У 84. минуту Брума доноси изједначење, међутим Нијакате аутоголом четири минута касније спасава сва три бода Наполитанцима и поставља резултат 2:1.

Раније истог дана Реал Мадрид је у надокнади времена пробио бедем Унион Берлина и славио 1:0.

Д група

Бенфика је извршила самоубиство на свом Ла Лушу у мечу против Салцбурга, и то већ у првих 15 минута. Прво је свиран пенал за госте у трећем минуту, али је то Конате промашио, потом је Антонио Силва зарадио црвени картон десет минута касније, да би Роко Шимић у 15. погодио са беле тачке и најзад донео предност Салцбургу. Аустријанцима није било тешко да одрже предност до краја полувремена, а у 51. минуту је Глух повећао на 0:2 и то је био крај надама Лисабонаца. Резултат се није мењао до краја.

Актуелни вицешампион Интер није се прославио у Баскији, али се ипак извукао са ремијем. Реал Сосиједад је повео већ у четвртом минуту преко Мендеза и дуго држао све у својим рукама. Руку спаса свом тиму понудио је Лаутаро Мартинез који је поставио коначних 1:1 у 87. минуту.