ЛИГА ШАМПИОНА: Судија помиловао Реал, Бајерн рутински у полуфиналу (ВИДЕО+ФОТО)

11.04.2018. 22:44
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Реутерс

Неправда у Мадриду.

Дуго ће навијачи Јувентуса и посебно Ђанлуиђи Буфон памтити судију Мајкла Оливера који је кумовао пласману Реал Мадрида у полуфинале Лиге шампиона. Енглез је у 90 3 минуту чини се, измислио пенал после дуела Бенатије и Каземира и до лудила довео играче Јувентуса посебно голмана Ђанлуиђија Буфона који је због контакта са њим добио и црвени картон. Роналдо је био сигуран са беле тачке и одвео Реал у полуфинале.

ГОТОВО СИГУРНО НАПУШТА АТЛЕТИКО: Торесов агент открио где ће наставити каријеру

ЦРНИ ДАНИ ЗА ПАНАТИНАИКОС: Атињани кажњени због овог играча, прети им испадање из лиге (ФОТО)

Да ће овај меч ''појести'' све живце навијачима Реала било је јасно већ у другом минуту када је бивши играч Мадриђана Сами Кедира одлично упослио Марија Манџукића, а Хрват главом закуцао лопту у гол немоћног Кејлора Наваса. У том тренутку била је то још увек слаба нада за Јувентус, али су гости из Торина били решени да скупо продају кожу, а то су и показали 35 минута касније. Поново је Јувентус напао по десној страни, Стефан Лихтштајнер који је заменио Де Шиља центрирао је, а сјајни Манџукић постигао је идентичан погодак у 37. минуту за вођство Јувентуса 2:0 на полувремену кој је мало ко очекивао, иако је Реал имао одличну прилику у 45 2 минуту, али је погодио пречку.

САЛАХ ЈЕ ДАО ГОЛ ЗА ЛИВЕРПУЛ: А онда је изазвао ТУЧУ! (ВИДЕО)

Почетак другог полувремена био је много мирнији од почетка утакмице, а први прилику је имао Роналдо у 58. минуту, али је Буфон одбранио, као и минут касније када је Игуаину одбранио Навас. Само два минута каније Блез МАтуиди искористио је катастрофалну грешку Наваса и потпуно заледио Сантјаго Бернабеу пошто је Јувентус повео са 3:0. Тек тада је Реал коначно заиграо онако како су његови навијачи и очекивали, а у два минута су Мадриђани пропустили две добре прилике. Прво је Исков шут у 78. зауставио Буфон, а минут касније непрецизан је био Варан. Када је деловало да ће меч отижи и у продужетак главну улогу преузео је Мајкл Оливер и сигурно поста најомраженија личност у навијачима Јувентуса.

Много мање трзавица и узбуђења било је у другом четвртфиналном мечу између Бајерна и Севиље. Баварци су у Шпанији славили са 2:1 и испотавило се према очекивањима да ће им та предност бити довољна за пролазак. Утисак је да је Бајерн играо таман онолико колико је било потребно да обезбеди пласман у полуфинале. Имали су Баварци своје шансе, али нису изабраници Јупа Хајнкеса били прецизни у завршници. Најбољу прилику на мечу ипак је пропустила Севиља пошто је Кореоа у 59. минут погодио пречку после ударца главом. Севља је меч завршила са играчем мање пошто је управо Кореа добио директан црвени картон zbogg старта над Хавијем Мартинезом.

ЛУДИЛО У РИМУ! Од среће председник Роме ускочио у фонтану, али га због тога чека КАЗНА (ВИДЕО)

РЕАЛ МАДРИД - ЈУВЕНТУС 1:3

СТРЕЛЦИ: Роналдо из пенала у 90 8 за Реал, а Манџукић у 2. и 37 и Матуиди у 61. за Јувентус. СТАДИОН: Сантјаго Бернабеу. СУДИЈА: Мајкл Оливер (Енглеска).

РЕАЛ МАДРИД: Навас, Марсело, Ваљехо, Варан, Карвахал, Модрић (Ковачић од 75), Касемиро (Лукас од 46), Иско, Крос, Бејл (Асенсио од 46), Роналдо.

ЈУВЕНТУС: Буфон, Сандро, Кјелини, Бенатија, Де Шиљо (Лихтштајнер од 17), Матуиди, Пјанић, Кедира, Манџукић, Игуаин (Шћешни од 90 6), Коста.

БАЈЕРН - СЕВИЉА 0:0

СТРЕЛЦИ: -. СТАДИОН: Алијанц Арена. СУДИЈА: Вилијам Калум (Шкотска).

БАЈЕРН: Улрих, Рафиња (Шуле од 87), Хумелс, Боатенг, Кимих, Родригез, Мартинез, Рибери (Алкантара од 71), Милер, Робен, Левандовски (Вагнер од 77).

СЕВЉА: Сорија, Навас, Мерћадо, Ленгле, Ескудеро, Банега, Н' Зонзи, Кореа, Васкез (Нолито од 81), Сарабија (Рамирез од 70), Бен Једер (Муријел од 65).

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.