ЛИГА ШАМПИОНА (КВАЛИФИКАЦИЈЕ): Тадићев Ајакс УТИШАО Грке! Мађари ШОКИРАЛИ Максимир!

06.08.2019. 22:40
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Одиграни први мечеви трећег кола.

У првим мечевима трећег кола квалификација за Лигу шампиона, највеће изненађење приредио је Карабаг. Тим из Азејрбеџана славио је на Кипру против АПОЕЛ-а са 2:1, у чијим редовима су играли српски интернационалци Урош Матић и Андрија Павловић.

МУК НА МАРАКАНИ! Ево зашто је Павков замењен после постигнутог гола!

ДЕЛИЈЕ ПОНОВО НАПРАВИЛЕ СПЕКТАКЛ! Развили заставу Копенхагена а онда загрмелИ и послали БРУТАЛНУ поруку (ВИДЕО)

ТЕК ШТО ЈЕ СТИГАО У МАДРИД: Звезда Реала је имала шта да каже Јовићу!

Дерби вечери одигран је у Солуну, где је ПАОК успео да надокнади вођство Ајакса (2:2), које је Копљаницима донео Зијех у 10. минуту. Ипак, головима Акпома и Матоса, Ратници су преокренули резултат, да би капиталну предност полуфиналисти претходног такмичења Лиге шампиона донео искусни Клас Јан Хунтелар.

Српски репрезентативац Душан Тадић је, током велике иницијативе домаћина, успео да центрира са леве стране, лопта је стигла до Донија ван де Бека, вратио је на петерац, а Фернандо Варела је неспретном реакцијом напуцао Хунтелара који је ни крив ни дужан поставио коначан резултат.

Још једно изненађење приредио је Ференцварош у Хрватској. Мађарски шампион стигао је до ремија, захваљујући спретној реакцији Сигера у 60. минуту, док је вођство Загрепчанима донео Дани Олмо већ на почетку меча.

Клуб Бриж је голом из пенала савладао Динамо из Кијева. Прецизан са "беле тачке" у 37. минуту био је Ханс Ванакен, па ће Белгијанци у Украјини покушати да одбране стечену предност и изборе улазак у Лигу шампиона.