ЛИГА ШАМПИОНА: Варан пао са МАРСА, Реал елиминисан, Сити рутински до четвртфинала (ВИДЕО)

07.08.2020. 22:59
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: ФОТО: Танјуг/АП

Француски дефанзивац правио почетничке грешке.

Двоструким тријумфом против најтрофејнијег европског клуба, Манчестер Сити се пласирао у четвртфинале Лиге шампиона. После победе у Мадриду од 2:1, Грађани су на свом терену истим резултатом савладали Реал и оверили пласман међу осам најбољих.

Славни мадридски клуб упропастио је дефанзивац Рафаел Варан. Француски репрезентативац као да је пао са марса на Етихад. Направио је два кикса о којима ће се дуго причати и буквално поклонио голове играчима Ситија.

СТАНКОВИЋ ОТВОРИО ДУШУ: Биће још појачања! Ова два мајстора су велике жеље Звезде

ЛЕОНАРДО СВЕ БЛИЖИ ХУМСКОЈ: Љубимац југа је ОВО поручио Гробарима (ВИДЕО)

ТРАМПА КОЈА ТРЕСЕ СЕРИЈУ А: Никола Миленковић облачи дрес италијанског великана (ФОТО)

Прво колосалну грешку Веран је направио већ у деветом минуту. Лопту му је украо Габријел Жезус, проследио Рахиму Стерлингу, коме није било тешко да из непосредне близине донесе вођство својој екипи.

Иако  је одбрана Реал направила још неколико грешака, Мадриђани су успели да се стабилизују и дођу до изједначења. У 28. минуту сјајан продор направио је Родрига који је лако прошао по десној страни, лепо центрирао, а Карим Бензема са петерца главом рутински погодио мрежу Едерсона.

У наставаку игре Манчестер сити је био далеко бољи ривал. Имали су у другом полувремену велика шансе Габријел Жезус и Де Брујне, али је Куртоа успевао да одбрани. Ипак, 68. минуту био је немоћан.

Нова катастрофалну грешку направио је Рафаела Варана. Поново је лоше додао лопту белгијском голману. То је казнио Габријел Жезус и донео нову предност својој екипи.

Који минут касније Лука Модрић је имао шансу, али је био непрецизан. Било је то готово све од Мадриђана. Од 83. минута на терену је био и Лука Јовић. У самом финишу српски голгетер је пао у шеснестерцу, али судију Бриху није пало на памет да покаже на белу тачку.

Противник Манчестер ситија у четвртфиналу биће Лион који је елиминисао Јувентус. После победе од 1:0 у Француској, у Торину су поражени са 2:1 што им је због постигнутог гола у гостима било довољно за палсман међу осам најбољих.

ПОРШЕ, РОЂАЦИ: Пре доласка у Београд, Џордан Лојд купио ЉУТУ МАКИНУ (ФОТО)

ВАПАЈ ОЏОВЕ ДЕВОЈКЕ ИЗ БЕОГРАДА: Пробуди се велики човече да пијемо кафу, сину ћу дати име Мајкл (ВИДЕО)

ТОМИЋ НЕУТЕШАН: Изгубио сам великог пријатеља