ЛИГА ШАМПИОНА: Меси спасио Барсу у Лондону, Бајерн ПРЕГАЗИО Бешикташ (ВИДЕО+ФОТО)

20.02.2018. 22:36
Fk Čelsi, FK Barselona, Leo Mesi
Фк Челси, ФК Барселона, Лео Меси / Извор: Реутерс

Први мечеви осмине финала.

Челси и Барселона су одиграли 1:1 у Лондону уз први гол који је у деветом мечу против Плаваца постигао Лео Меси, док је Бајерн убедљивом победом код куће против Бешикташа (4:0), уз два гола Томаса Милера и Роберта Левандовског већ обезбедио пласман у четвртфинале, па ће реванш у Истанбулу почетком марта бити само пука формалност.

ТОШИЋ: Ово је најбоља Звезда у последњих 15 година, ЦСКА не сме да се опусти

Милојевић напада Армију, зна се и са којом стартном поставом

Челси је у првом полувремену имао две феноменалне шансе, обе преко Вилијана, али се Бразилцу није дало да постигне гол. Вилијан је два пута погађао оквор гола, у 33. и 41. минуту, али му се за све вратило у 62. минуту, кад је феноменалним приземним ударцем са ивице шеснаестерца матирао немоћног голмана Барселоне. Гости из Каталоније су успели да изједначе у 75. минуту, после катастрофалне реакције комплетне одбране Челсија, Инијеста је узео лопту и асистирао, а Лео Меси постигао први гол против Челсија, у деветом мечу против Плаваца.

УЗДРМАО ПЛАНЕТУ: Бразилац признао да је његова екипа НАМЕРНО пустила ривала (ФОТО)

КАМБЕК: Достанић поново на клупи бившег клуба

НИШТА СЕ НЕ ПРЕПУШТА СЛУЧАЈУ: Руси организовали изузетно јако ОБЕЗБЕЂЕЊЕ за меч против Звезде (ФОТО)

Бајерн је декласирао Бешикташ и практично већ обезбедио пласман у четвртфинале. Баварцима је посао био олакшан већ од 16. минута, кад је дефанзивац гостију Домагој Вида добио директан црвени картон. Репрезентативац Хрватске је као последњи играч срушио нападача Бајерна Роберта Левандовског, а судија из Румуније је послао Види пут у свлачионицу. Домаћин је већ до полувремена искористио бројчану предност, Томас Милер је начео госте у 43. минуту. Предност Бавараца дуплирао је Кингсли Коман у 53. минуту. Све дилеме око победника, вероватно и око пласмана у наредну рунду, решио је Милер другим голом на мечу, у 66. минуту, а до краја је и Роберт Левандовски постигао два гола за Бајерн и тако дотукао Бешикташ. Репрезентативац Србије Душко Тошић заиграо је за Бешикташ од 57. минута.

ЗА СПАС ВУКОВА: Лабадија на клупи Волфзбурга (ФОТО)

ЈАВИО СЕ НОЛЕ: Ђоковићева МОЋНА порука ОБРАДОВАЋЕ све фанове!

ЧЕЛСИ - БАРСЕЛОНА 1:1

СТРЕЛАЦ: Вилијан у 62. минуту за Челси, а Меси у 75. за Барселону. СТАДИОН: Стамфорд бриџ у Лондону. ГЛЕДАЛАЦА: 41.000. СУДИЈА: Чунејт Чакир (Турска).

ЧЕЛСИ: Куртоа, Аспиликуета, Кристијансен, Ридигер, Мозес, Фабрегас (од 84. Дринквотер), Канте, Алонсо, Вилијан, Азар, Педро (од 83. Мората).

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Серђи Роберто, Пике, Умтити, Алба, Ракитић, Бускетс, Паулињо (од 63. Алеш Видал), Инијеста (од 90 2. Андре Гомеш), Меси, Суарез.

ОТКЛОЊЕНА ЕНИГМА: Ђукић нашао ЗАМЕНУ повређеном капитену!

БАЈЕРН - БЕШИКТАШ 5:0

СТРЕЛЦИ: Милер у 43. и 66,Коман у 53. и Левандовски у 79. и 88. минуту. СТАДИОН: Фудбал Арена у Минхену. ГЛЕДАЛАЦА: 69.000. СУДИЈА: Овидију Дан Хатеган (Румунија). ЦРВЕНИ КАРТОН: Домагој Вида (Бешикташ) у 16. минуту.

БАЈЕРН: Улрајх, Кимих, Боатенг, Хумелс, Алаба, Хави Мартинез, Видал (од 83. Толисо), Хаме Родригез (од 44. Робен), Милер, Левандовски, Коман (од 81. Рибери).

БЕШИКТАШ: Фабри, Адријано, Пепе, Вида, Еркин (од 69. Гонул), Хачинсон, Медел (од 85. Арслан), Кварежма, Талиска, Бабел, Вагнер Лав (од 57. Душко Тошић).

ФСС и Министарство наставили да помажу српске клубове (ФОТО)