ЛИГА ШАМПИОНА: Зијех СПАСИО Плавце, коначно ПАО и Салцбург!

02.11.2021. 20:59
Hakim Zijeh
Хаким Зијех / Извор: Профимедиа

Уводни мечеви 4. кола.

Пре две недеље у Лондону, Челси је прегазио нејаки Малме са 4:0, а вечерас је актуелни бранилац титуле Лиге шампиона на једвите јаде савладао у групи "Х" домаћина у Шведској резултатом 1:0 (0:0).

У другом мечу, одиграном у "Г" групи, Волфзбург је победио Салцбург са 2:1 (1:1), наневши Аустријанцима први пораз у такмичењу.

НОВИ СЛУЧАЈ ЕРИКСЕН: Само је ПАО на траву, фудбалер доживео СРЧАНИ удар! Хитна РЕАНИМАЦИЈА

ДЕШАВА СЕ И ТО: Звездин фудбалер ПОМОГАО хрватском великану да нађе тренера!

ГЛАВОБОЉЕ ПОСТАЈУ ТЕШКЕ МУЧНИНЕ: Здјеларов изостанак известан, али КАКО БЕЗ ЊИХ? Нове лоше вести из Партизана

Гол вредан треће победе Плаваца, постигао је Хаким Зијех после оштрог центаршута Хадсон Одоија са десне стране у 56. минуту, па Мароканцу није било тешко да из близине затресе незаштићени део мреже голмана Малмеа Дахлина.

Челси је био бољи током целог меча, имао иницијативу и стварао шансе преко упутивши пет пута више удараца ка противничком голу, за разлику од домаћина (4:22).

У 86. минуту у игру је ушао и Вељко Бирманчевић, који је заменио Ракипа, али без конкретнијег учинка у тако малом интервалу.

Само четири минута било је довољно Вуковима да "уједу" Салцбург, учинио је то Ридле Баку који се одлично снашао у шеснаестерцу на упућен центаршут Јаника Герхарда, па је довео свој тим у вођство - 1:0.

Изједначење аустријском клубу донео је Максимилијан Вебер у 30. минуту, сјајно је изведео "слободњак", који је завршио у малој мрежи Кастелса.

Ново вођство и победу Волфзбургу донео је Лукас Немек у 60. минуту. Претходно је центрирао Максимилијан Арнолд, да би у шеснаестерцу аустријског шампиона феноменално одреаговао Немек и израстао у јунака немачког тима.