ЛИВЕРПУЛ ЈЕ У КАНАЛУ: Челси славио на Енфилду, Маунт продубио кризу Редса

04.03.2021. 23:12
FK Čelsi, Mejson Maunt
ФК Челси, Мејсон Маунт / Извор: Реутерс

Актуелни шампион је први пут у својој историји уписао пет узастопних пораза код куће у првенству.

Фудбалери Челсија победили су Ливерпул на Енфилду у дербију 29. кола Премијер лиге резултатом 1:0 (1:0).

ПОДРЖИ И ТИ ЈОКИЋА У ОБАРАЊУ НОВОГ РЕКОРДА: Један клик те дели од НАЈВЕЋЕГ БОНУСА на свету!

САНЧЕЗ И ЛУКАКУ ВОДЕ ИНТЕР КА СКУДЕТУ: Нероазури савладали Парму на Енијо Тардинију

КОРОНА У ЈУВЕНТУСУ! Репрезентативац у изолацији, пропушта мечеве са Лацијом и Портом

Највеће заслуге за тријумф гостију припадају Мејсону Маунту. Енглески везиста је у 42. минуту постигао одлучујући гол на утакмици у којој је домаћин упутио први шут у оквир гола у 85. минуту.

Актуелни шампион је први пут у својој историји уписао пет узастопних пораза код куће у првенству и сада са 43 бода заузима седму позицију. Плавци су се попели на четврто место са 47 поена.

Прилику да изађу из кризе, Редси ће имати седмог марта када на Енфилд стиже Фулам. Челси дан касније дочекује Евертон.