НОВО КОЛО, НОВИ ПРЕОКРЕТ ЛИВЕРПУЛА: Редси се частили у Лондону за прво место

09.12.2023. 15:56
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Јубилеј Мохамеда Салаха.

Фудбалери Ливерпула славили су на гостовању Кристал Паласу (2:1) у мечу 16. кола Премијер лиге.

Лапорта: Кансело и Феликс су показали да имају будућност у клубуĐoan Laporta

Лапорта: Кансело и Феликс су показали да имају будућност у клубу

СТИГАО НОВИ ЕДУАРДО? Бразилац добио дозволу да игра за Хвратскуfudbal

СТИГАО НОВИ ЕДУАРДО? Бразилац добио дозволу да игра за Хвратску

НОСИО ИХ ЈЕ НА ЈЕДНОЈ УТАКМИЦИ: Бекамове златне копачке продате за преко 17 хиљада фунтиDejvid Bekam

"Црвени" су до тријумфа стигли после преокрета, а права забава је виђена у наставку меча. Што се тиче првог дела игре, вредна пажње јесте ситуација из 29. минута када је досуђен пенал за Кристал Палас, али је после прегледавања ВАР снимка одлука преиначена и досуђен је фаул над Ендом.

У 57. минуту није било дилеме. Квансу обара Едуара и домаћи добијају једанаестерац. Центарфор је и преузео одговорност и погодио за 1:0.

Можда и кључан моменат се десио 15. минута пре краја. Ају је добио други жути картон, а гости су само минут касније стигли до поравнања. Салах је погодио и то је био његов 200. гол у дресу Ливерпула и 150. у Премијер лиги.

Потпуни преокрет донео је Елиот. Превише простора су домаћи оставили везњаку гостију, који је то искористио и ударцем са дистанце преварио Џонстона.

У последњим тренуцима меча Палас је могао до бода. Андерсен је после прекида гађао главом, ипак, Алисон је сјајном интервенцијом сачувао сигуран погодак.

Ливерпул је тако по ко зна који пут преокренуо меч и славио, што га је довело на челну позицију Премијер лиге.