ЛШ: Звезда нападала и нападала, али није матирала Летонце. Милојевић има разлог за бригу (ВИДЕО)

11.07.2018. 17:29
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

Судија је био Балакин из Украјине.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су без голова у првој утакмици уводног кола квалификација за Лигу шампиона, против Спартакса. На стадиону у Риги, првак Србије је нападао, имао изгледне прилике (Бен и Милан Павков), али није их реализовао. Није успео да пробије бункер гостију који су показали да су дисциплинована и екипа која зна да се брани. Мора да се каже и да је домаћин који се ослањао на контранападе имао неколико прилика, посебно изгледних, у завршници. Све у свему, Звезда ће већ за шест дана у реваншу имати прилику за поправни, да потврди улогу пред својим навијачима. Наравно, мораће да поправи реализацију. Ниједан од 18 покушаја (три у оквир, шест изблокираних) није завршио иза гол линије. На другој страни, шампион Летоније је имао укупно четири покушаја ка голу Милана Борјана који је у 86. минуту спасио Звезду пораза, одличном интервенцијом, у ситуацији "један на један".

Иначе, треба споменути да је шеф струке Владан Милојевић добио разлог за бригу, пошто се већ у 18. минуту повредио нови нападач Никола Стојиљковић.

Чудо у квалификацијама за Лигу шампиона, Литванци близу двомеча са Звездом

МАЛЕР ЗА ЗВЕЗДУ: Велико појачање већ У АУТУ! (ВИДЕО)

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Црвене звезде почињу такмичарску сезону, и то у квалификацијама за Лигу шампиона. Екипа Владана Милојевића у првом колу гостује Спартаксу из Јурмале, али на стадиону у Риги. Дешавања са стадиона Сконта, из минута у минут, можете да пратите УЖИВО, на порталу Србија Данас

ЗВЕЗДА СПРЕМНА: Милојевић изабрао за почетак сезоне, ово су стартери за Спартакс (ФОТО)

Док преговара са Звездом, Боаћи даје голове Енглезима (ВИДЕО)

ТОК УТАКМИЦЕ

КРАЈ

90. минут - Покушај из даљине, али преко гола Борјана.

88. минут - Давидов из слободног ударца, преко гола.

86. минут - Грешка Бабића и то велика. Агире испред Борјана. Успешнији голман Звезде.

85. минут - Стојковић не успева да проигра Бена.

83. минут - Бабић добија жути картон. Први картон за играче Звезде.

82. минут - Стојковић на средини терена сече контру домаћина. У истом минуту, уместо Радоњића Јевтовић.

78. минут - Родић искоса са леве стране. Снажно, али са неколико метара брани голман Спартакса Неругалс.

76. минут - Бен долази до позиције за шут. Али ипак преко гола. Изгледна прилика одлази у неповрат.

Полиција прилази делу трибина где су навијачи Звезде. Нема већих проблема.

70. минут - Центаршут Бена, али Павков главом не захвата лопту како жели. Одлазо преко гола.

66. минут - Друга измена у Спартаксу. Уместо Сварупса Агире.

63. минут - Центаршут Бена, али само корнер за Звезду.

61. минут - Бен испред гола Спартакса, али у последњем тренутку интервенише капитен домаћина Косорић.

55. минут - Вишњаковс ка голу Борјана, али у самој завршници осујећен.

52. минут - Бен соло продор, али у последњем тренутку изблокиран. Корнер за Радоњића, али брани се домаћин.

46. минут - Уместо Милића улази Ебисилио. Деби за Холанђанина.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

45. минут - Бен прави прекршај у нападу. Играће се још минут.

42. минут - Промашај Павкова. Са неколико метара, после поклона одбране Спартакса и асистенције Крстичића.

40. минут - Кобзар по левој страни пролази, али Бабић отклања опасност.

37. минут - Нови слободњак за Звезду. Бен и Радоњић поред лопте. Поново Радоњић, али опет замало непрецизан.

33. минут - Родић у последњем тренутку спречава вођство домаћина после гужве.

31. минут - Најбољу прилику за Звезду имао је Бен. Радоњић се ослобађа чувара и проналази Бена. Са неколико метара преко гола.

25. минут - Пада Бен. Слободан ударац за Звезду. Радоњић узима лопту. Шутира, али је замало непрецизан. Тик поред стативе.

24. минут - Милић је упутио оштар центаршут са десног бока, Павков је ишао на лопту и покушао да је захвати главом, али није било проблема за голмана Спартакса.

Спартакс чека прилику из контранапада.

Video file

18. минут - Повреда Стојиљковића. Уместо њега такође нападач, Павков. Нови нападач Црвене звезде пре неколико дана био на краћој паузи због задње ложе. Чим је ушао у игру, Павков шутира, али нема гола.

17. минут - Радоњић са дистанце, али преко гола.

Сада је 3:0 за Судуву.

15. минут - Изблокиран шут Јовичића са 18 метара.

Победник овог дуела иде на бољег из окршаја Судуве и АПОЕЛ-а. Литванци тренутно воде 2:0. Изненађење.

11. минут - Добар напад Спартакса, али у последњем тренутку Борјан отклања опасност.

8. минут - Крстичић преко гола.

7. минут - Пада Кобзар у казненом Звезде. Тражи пенал, али уместо тога због симулирања добија жути картон. Судија је Балакин из Украјине.

5. минут - Слободан ударац за домаћина, са 20-ак метара искоса. Отклоњена опасност.

Video file

Делије скандирају "Хоћемо победу, победу за Јагоду". Скандирање посвећено навијачу Марку Ивковићу убијеном у Турској.

Почиње.

Ова два тима нису до сада играла. Спартакс је тренутно на четвртом месту у шампионату, док је за Звезду ово почетак такмичарске сезоне.

Навијача тренутно око 2.000. Лоша посета.

Video file

На 20-ак минута до почетка меча улазе и Делије.

У главном граду Летоније пада ситна киша.

Protokol utakmice Spartaks - Crvena zvezda
Протокол утакмице Спартакс - Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Уочи утакмице су познате и стартне поставе. На клупи су новајлије, Поповић, Дегенек и Ебисилио.

СПАРТАКС ЈУРМАЛА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:0