ЛШ: Свеци су упознали Бога, Халанд срушио Парижане, Атлетико зауставио шампиона у Мадриду (ВИДЕО)

18.02.2020. 23:15
Erling Braunt Haland
Ерлинг Браунт Халанд / Извор: Реутерс

Победе домаћина у првим мечевима осмине финала.

У првим мечевима осмине финала Лиге шампиона домаћини су успели да остваре победе пошто су тријумфовали Борусија Дортмунд против Пари Сен Жермена (2:1) и Атлетико Мадрид против браниоца титуле Ливерпула минималним резултатом (1:0). Ипак, звезда вечери је млади Ерлинг Халанд.

САМО ШТО ГА ЈЕ ДОВЕЛА НА ПОЗАЈМИЦУ: Борусија већ одлучила да откупи његов уговор (ФОТО)

ПРОБЛЕМ ЗА СТАНКОВИЋА: Повреда сигла у ЗАО час! Мора да мења тим за дерби

ИСТРАГА ЈЕ ЗАВРШЕНА: Подигнута оптужница против бившег црногорског репрезентативца (ФОТО)

Норвежанин је ко зна који пут ове сезоне показао какав нападачки инстинкт има и са два гола срушио Свеце који су у претходне три сезоне обавезно падали у осмини финала, а буде ли се питао 19-годишњи Халанд, Парижани ће и четврти пут стати на првом степенику у елиминационој фази. Милонери су били бољи ривал, али прво полувреме није донело много тога узбудљивог. Нејмар је у 10. минуту шутирао поред гола из слободног ударца, а ударац Санча одбранио је Навас и то је било све у првом полувремену.

Права борба се развила у других 45 минута, мада није било правог узбуђења све до 69. минута и гола Халанда који се одлично снашао у петерцу гостију. Само шест минута касније Свеци стижу до изједначења преко Нејмара, али потомак Викинга је два минута касније поново довео Борусију у вођство и донео Милионерима победу која ипак ништа није решила, па се у реваншу тек очекује права борба.

У Мадриду је све било готово после четири минута, односно тако је испало. Атлетико је успео да савладала Ливепрул голом Саула у 4. минуту. Иако су сви очекивали да Мадриђани од старта буду повучени, кренули су фуриозно, повели и потом потпуно ''убили'' актуелног шампиона Европе. Без обзира што су потпуно препустили иницијативу Ливерпулу који је имао 70 одсто времена лопту у свом поседу, нису гости успел ида конкретно запрете Јорганџијама. Тек један опаснији покушај Салаха у другом полувремену који је завршио поред гола. На другој страни Мората је у два наврата имао одчличне прилике, али није успео да савлада Алисона.

Ливепул ће имати прилику да исправи све пропусте из Мадрида, али неће бити лако. Без обзира што су на Енфилду падали и јачи тимови од Атлетика, у Мадриду је актуелни европски шампион деловао немоћно, а пред Јиргеном Клопом је велики посао како бранилац титуле не би такмичење завршио већ у осмини финала.